Az ufók nem támadnak, hanem táncolnak Győrben

Különleges vállalkozásba fogott új előadásában a Győri Balett a londoni koreográfus, Jordan James Bridge segítségével. A Kisalföld a művészt arról kérdezte, hogy mi inspirálta a földönkívüli témájú előadás megalkotásában, és mennyire éreztek rá a magyar táncosok az ufók „mozgására”?

2024. 11. 08. 11:00
ufók
Új premierre készül a Győri Balett. Fotó: Csapó Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szombaton debütál a Győri Nemzeti Színház nagyszínpadán a Győri Balett legújabb darabja. A Tranzit est első felvonásának koreográfusa Jordan James Bridge, aki kifejezetten a győri együttes számára készítette el Falling into Jupiter című produkcióját, melyben egy idegen bolygóra repíti a közönséget, s azzal a gondolattal játszik el, hogy mi történne velünk, emberekkel, ha ufók szeretnének velünk kapcsolatba lépni – írja a Kisalföld.

ufók
Jordan James Bridge és a táncosok együtt találták ki, hogyan is mozoghatnak az ufók. Fotó: Csapó Balázs

Korábban sohasem dolgoztam magyar csapattal, viszont ismerek magyar táncosokat, ezért is voltam nagyon izgatott, amikor megtudtam, hogy a Győri Balettnek készíthetek koreográfiát. A tánc multikulturális műfaj, a mozdulatok a közös nyelvünk, ami miatt könnyen megértettük egymást. Kiváló volt a közös munka. Érezhető volt a társulat tagjain, hogy „éheznek” az újdonságokra. Jó érzés volt ilyen impulzív társasággal közösen alkotni

 – fejtette ki tapasztalatai a fiatal angol koreográfus.

 

Sci-fi filmek inspirálták az ufók mozgását bemutató előadást

A koreográfus elmondta, hogy a koncepciója már korábban megszületett a fejében, főként a földönkívüliek létezésének kérdéséből inspirálódott és a lények emberekhez való kapcsolódásából.

Ez az első, egész estés táncelőadásom, amit bemutathatok. Emiatt még izgatottabb vagyok. Az Alien és az Érkezés című filmek voltak a kiindulási pont, viszont az összes mozdulatot és táncelemet itt Győrben, a társulattal találtuk ki. Talán egy kicsit bátor döntés is volt, hogy nem kész táncanyaggal érkeztem, de szerettem volna az együttes tagjaihoz igazítani minden részletet

– hangsúlyozta a koreográfus.

Az est második felében Kim Jung-a koreai koreográfus előadását láthatja a közönség, akinek darabja teljesen eltér az első felvonástól. A két alkotó külön dolgozott, teljes kontrasztot adva a szombaton debütáló Tranzit estnek.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.