A Fesztivál Akadémia Budapest a holisztikus értékmentés rendszerét építette ki

Tíz éve hívta életre a Fesztivál Akadémia Budapestet Kokas Katalin és Kelemen Barnabás hegedűművész házaspár Batta András felkérésére, Kocsis Zoltán szárnyai alatt. A jubileumi évad apropóján sajtótájékoztatót tartottak szerdán a Zeneakadémián, ahol ismertették a programokat.

2024. 12. 11. 19:09
Fesztivál Akadémia Budapest
A Fesztivál Akadémia Budapest egyik korábbi koncertje a Zeneakadémián Fotó: Felvégi Andrea
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Tízéves a Fesztivál Akadémia Budapest, de a gyökerek 1996-ra nyúlnak vissza, amikor ketten együtt kamarázni és álmokat szőni kezdtünk – emlékezett vissza Kokas Katalin és Kelemen Barnabás. Mint mondták, a pályájukon megélt tapasztalatok, szüleik-nagyszüleik pedagógia iránti elkötelezettsége, a tanáraik példamutatása és Batta András mesterük hívása indította el a fesztivált.

Fesztivál Akadémia Budapest
Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész házaspár, a Fesztivál Akadémia Budapest alapítói. Fotó: Felvégi Andrea

A Fesztivál Akadémia Budapest sorába csatlakozik a Springfest

A mindenségben minden mindennel összefügg – ez a hitvallása a Fesztivál Akadémia Budapestnek. A fesztivál alapító-művészeti vezetői kötelességüknek érzik óvni, inspirálni, formálni a magyar zenei életet.

A tíz év során a holisztikus értékmentés rendszerét építettük ki negyven ország között, melynek bázisa Magyarország. Az alapfokú oktatást felkarolni fontosnak tartjuk, hiszen a fiatalok jelene mindannyiunk jövője. Ezért kiemelten tevékenykedünk az oktatásban is, versenyekkel, mesterkurzusokkal várjuk a tehetségeket.

– összegezték a művészek.

Zsigó Róbert, a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszterhelyettese felidézte, hogy a Fesztivál Akadémia Budapest tíz éve egy nemzetközi kamarazenei fesztivállal indult, mára országos, komplex programsorozattá nőtte ki magát.

Mint kiemelte, Magyarország és annak kormánya az európai átlag kétszeresét, a nemzeti össztermék egy százalékát fordítja kultúrára, és a költségvetés 2025-ös tervezete szerint ez így marad jövőre is.

A magyar kultúrára szánt források biztonságban vannak. Szintén a kormány kultúra iránti elkötelezettségének a jele, hogy a Kulturális és Innovációs Minisztérium ott áll a Fesztivál Akadémia Budapest tizedik évadának programsorozata mögött is

– mutatott rá a miniszterhelyettes.

A Fesztivál Akadémia Budapest a kezdetektől egységben kezeli az oktatást és a színpadot, az alma materben, a Zeneakadémián a nyári fesztivál tíz napja alatt minden évben százötven egyetemistát és hatvan művészt fogad Budapesten hatvanöt országból. Ebben az időszakban Budapestre figyel a nemzetközi zenei élet, az eseményeket több csatorna élőben közvetíti. A fesztiválprogramok belakják a város jellegzetes tereit és megmutatják a résztvevőknek kultúránk gazdagságát.

A nyári fesztivál mellett tavaly jelentkezett először a Winterfest, amelynek a Lillafüredi Palotaszálló ad otthont, ezzel egy egészen új minőség lépett be a hazai fesztiválok sorába, igazi szalonkoncertek, kamarazene hallható történelmi terekben.

Mint a szerdai sajtótájékoztatón elhangzott, idén csatlakozik a fesztivál sorába a Springfest is, amelyet a csodálatos Őrségben rendeznek meg májusban.

A fesztivál részeként Kelemen Barnabás Kossuth-díjas hegedűművész a magyar hegedűiskolának állít emléket egyedülálló vállalásával 2026-ban, megszólaltatva azt a kilenc plusz egy hegedűversenyt hazai zenekarokkal, amelyet hét magyar hegedűművésznek dedikáltak egykor a szerzők.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.