Náci párttagok alapították az Adidast és a Pumát

Amerikai sorozat készül családi archívumok felhasználásával az Adidas és Puma sportmárkák közti rivalizálásról, amelyeket egy bajorországi német kisvárosban két testvér alapított – jelentették be a producerek a 78. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.

Forrás: MTI2025. 05. 20. 13:39
A Puma egyik színes kollekciója Forrás: about.puma.com
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sorozat az üzleti világ történetének egyik legérdekesebb családi konfliktusát viszi képernyőre Adolf „Adi” Dassler, az Adidas alapítója és Rudolf „Rudi” között, aki néhány évvel később létrehozta a rivális Pumát. A két testvér eleinte közösen vezette az Adidas családi birodalmat, majd a második világháború alatt összevesztek. Ellenségeskedésük a háború után megosztotta a Nürnberghez közeli Herzogenaurach kisvárosát.

Adidas
Innen indult az Adidas. A Dassler fivérek cipőgyára (Forrás: About.puma.com)

A Dassler család jóváhagyta a filmes projektet, amelyet a hollywoodi No Fat Ego nevű produceri iroda fejleszt.

A történet megírására Mark Williams forgatókönyvírót, az Ozark című Netflix-sorozat szerzőjét kérték fel, aki a családi felvételeket és történeteket használja forrásként.

Mindenki ismeri a két márkát, de a történetüket, ami nem semmi, igazán senki nem ismeri

idézte a forgatókönyvírót az AFP hírügynökség.

A sorozat feldolgozza a német testvérpár viszonyát a második világháború idején, amely mára érzékeny témává vált a dollármilliárdokra becsült két sportmárka számára.

Adi és Rudi Dassler az 1930-as években az üzleti elit nagy részéhez hasonlóan a náci párt tagjai lettek. Rudi harcolt a második világháborúban, és a szövetséges erők letartóztatták, amikor visszatért a legyőzött Németországba.

Adi viszont otthon maradt, és megpróbálta életben tartani a vállalkozást

– mondja Mark Williams, bár a családi üzemet a háborús erőfeszítések jegyében lefoglalta a német állam, és lőszergyárrá alakította át.

A No Fat Ego vezetője, Niels Juul, aki Martin Scorsese legutóbbi filmjeinek producere volt, elmondta, hogy a testvérpár története akkor kezdte érdekelni, amikor megtudta, hogy az Adidas és Jesse Owens fekete amerikai atléta között – aki az 1936-os berlini olimpián négy aranyérmet szerzett – partneri szerződés volt.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.