A színháztechnikusként végzett, amúgy idejének nagy részében hegyekkel, vulkánokkal foglalkozó weboldalakat, valamint más hegymászók leírásait böngésző, domborzati térképeket tanulmányozó Molnár Ábel Hódmezővásárhelyen született, és Szarvason nőtt fel. Egyetemi oktató édesanyja és diplomás ápolóként dolgozó édesapja már gyerekkorukban is a hegyek közé vitték kirándulni őt és az öccsét, hamar megszerette a természetjárást és az utazást.
– Középiskolában a földrajz volt a kedvenc tantárgyam, órákat töltöttem a világatlasz lapozgatásával – említi. Aztán a keresztapja elkezdte tanítgatni a magashegyi túrázás alapjaira. Az első ilyen csúcs, amelyet együtt másztak meg, az ausztriai Grossvenediger (3674 m) volt, alighanem az ott szerzett élmények után vált szenvedélyévé a hegymászás. Néhány év elteltével ugyanis már a „Fehér hölgy” feje búbjáról, vagyis a Mont Blanc (4810 m) tetejéről pillanthatott körül: második próbálkozásra sikerült feljutnia az Alpok legmagasabb bércére. Tizenöt éves volt ekkor. Innentől kezdve élete elválaszthatatlan a hegyektől. Ebben annak a felismerésnek is része van, amire a legsikeresebb magyar hegymászó, Erőss Zsolt özvegye szavai nyomán jutott:
– Zsoltot nem ismerhettem személyesen, de özvegyét, Sterczer Hildát igen. Sokat tanultam tőle. Ő mondta egyszer, hogy hegymászó nem lesz valakiből, hanem úgy születik, hogy megvannak benne az ehhez kellő adottságok. Úgy vélem, én is ilyen ember vagyok – mondja.
A magashegyi túrázók köreiben csak Hét vulkánként emlegetett V7S-ről 2019-ben olvasott először az interneten, de nem jött tőle rögtön lázba: a Kaukázus legmagasabb pontját jelentő Elbruszt (5642 m) „csupán” azért mászta meg, mert a hegy vonzotta, nem a kihívás. Útközben azonban rákapott a kaland ízére, és tudatosult benne: a hátralévő hat tűzhányó is érdekli.
Az utóbbi három évben további négy vulkáni hegyet húzhatott ki a bakancslistáról: Irán – egyben az egész Közel-Kelet – legmagasabbját, a Damávandot (5610 m); Mexikó „listavezetőjét”, a Citlaltépetl néven is emlegetett Pico de Orizabát (5636 m); valamint Afrika „csúcstartóját”, a Kilimandzsárót (5895 m).