— Találkozásunk pillanatában az jutott eszembe, hogy kisugárzása és mosolya változatlan. Van aranyszabály, amit követ?
– Ez, azt hiszem, a velünk született, örökölt alkat, amiről nem tehetünk, de ezen a csodálatos pályán, ami a színészet, nélkülözhetetlen. Hiszen amikor fellépek az emelt térbe, a színpadra, a megmérettetés innen kezdődik. Figyelnek-e rád, mekkora súlya van a személyiségednek. Igen, talán ez az aranyszabály.
– Hogy emlékszik vissza a Madách Színházban töltött időszakra, a pályatársakra?
– Nagy korszak volt. Olyan időszakban indult a pályám, amikor még természetes volt az egymás iránti tisztelet, attól függetlenül, hogy ki meddig jutott a maga alkotói útján. Amikor bekerültem az Ádám Ottó vezette Madách Színház nagy csapatába, ahol Tolnay Klári, Pécsi Sándor, Gábor Miklós és a többiek játszottak, és ahol nagymesterek voltak a rendezők, mint például tanárom, Vámos László, a játszótársak soha nem adtak instrukciót egymásnak. Ez a rendező feladata, hiszen ő látja lentről, hogyan alakítjuk a szerepünket. Abban az időben tiszteltük a „nagyokat”, az előttünk levő generációt, de nemcsak tiszteltük, jó volt velük játszani, ellopni, ellesni a titkaikat. A négy év főiskola alatt ugyanis nem lehet a mesterséget megtanulni, csak játék közben, és nem mindegy, kivel játszik az ember. Később, fiatal partnerek néha mondták: „Milyen jó és könnyű, amikor egy olyan nézést, végszót adsz, amiről rögtön tudom, érzem, mi történik és hogyan válaszoljak.” Bizony, mi is ezt éreztük anno, ha szemben állhattunk a nagy pályatársakkal. Persze mindez kevés lett volna a sikerhez, ha nem vagyok igényes, ha megelégszem azzal, hogy „csak színész vagyok”. Úgy gondolom, sokat segített a soha meg nem elégedés. Akár az, hogy képzőművészettel, zenével és irodalommal foglalkoztam, vagy bejártam egyetemre egy-egy szemeszterre, mert babát vártam és volt rá időm. Így hallgattam például Ady-félévet Király Istvánnál.
– Szereti Adyt?
– Ady a szerelmem, hiszen mindent tud rólunk, magyarokról. Ady-verseket is nagyon szeretek mondani, a vers fontos támasz számomra. Az Intés az őrzőkhöz című verse a mai világban a legfontosabb gondolat számomra, mert a béke híve vagyok.