Általában áprilisig is nyitva tartanak az osztrák síközpontok, amikor a hó java már elolvad a tavaszi napfényben. A gleccsereken azonban sokkal tovább megmarad a hó, ezért az oda épült síközpontok sokkal tovább, néha egész évben nyitva maradnak.
A Keleti-Alpokban a hőmérséklet a globális átlagnál gyorsabban nő, a gleccserek zsugorodnak. Sok gleccsersíközpontban ezért kialakult az a szokás, hogy a jégfolyamok erősen használt felületeit befedik, ezzel megvédik az erős hegyvidéki napsugaraktól.

A Stubai-völgyi központban – Innsbrucktól 30 kilométerre – 26 ezer négyzetmétert, nagyjából négy futballpályányi területet borítottak be vastag fehér anyaggal.
Mielőtt betakarták volna, a síközpont más területeiről is odahordták a havat, a borítás most arra is vigyáz.
„Összességében hószegény volt az idei tél, egyszerre sok esett novemberben, aztán elég kevés. Most minden fehér errefelé, gyönyörű látvány, de nagy hóhiányvolt idén” – magyarázta Christoph Hofer, a síközpont pályáinak igazgatója.
Tirolban sokkal több vírusfertőzött volt, mint Ausztria más tartományaiban, mert a síközpontok zsúfolt esti szórakozóhelyei a betegség melegágyává váltak. A közeli Ischgl és környéke a legnagyobb ausztriai fertőzésgóc lett, a tartományi kormány március közepén bezárta a síszezont.
A Stubai-völgyben a szezon általában június elejéig tart. Hofer elmondta, a korai zárást arra használták fel, hogy jó minőségű – hideg, még nem vizes – havat gyűjtöttek be, amíg a síközpont üresen állt. Arról nem tudott biztosat mondani, mikor nyithatnak újra, reméli, szeptemberben.