A szervezet immunsejtjei hat hónappal a koronavírus-fertőzés után is mutattak válaszreakciót egy új, kis létszámú kutatás szerint.
Mégis találtak egy komoly mellékhatást az Ozempic vizsgálata közben
Újabb érdekességekre bukkantak a kutatók.
A szervezet immunsejtjei hat hónappal a koronavírus-fertőzés után is mutattak válaszreakciót egy új, kis létszámú kutatás szerint.
A kulcskérdés az volt, hogy a SARS-CoV-2 vírussal való fertőződés megvédheti-e az embert, ha másodszor is találkozik a vírussal, és ha igen, mennyi ideig tarthat az immunitás.
Azt már tudták a kutatók, hogy nagyjából tíz nappal a koronavírus-fertőzés után kezdenek el termelődni az antitestek, de úgy tűnik, idővel a számuk fogyatkozik – számolt be róla a BBC hírportálja.
Azt is felfedezték, hogy a T-sejtek, az immunsejtek egy fajtája a megfertőzött sejteket támadja meg. Ez a sejtes immunválasz az egyik kulcsfontosságú eleme lehet a védekezésnek.
A tanulmányt még nem publikálta tudományos lap, így szakértői ellenőrzésen sem esett át. A kutatást a brit Koronavírus-immunológiai Konzorcium végezte a Birminghami Egyetem, az Országos Egészségügyi Kutatóintézet manchesteri klinikája, valamint a brit közegészségügyi szolgálat (PHE) bevonásával.
„Az első eredmények szerint a T-sejtek válasza tartósabban megmaradhat, mint a kezdeti antitestes reakció, ennek pedig jelentős hatása lehet a Covid-19 elleni vakcina fejlesztésére és az immunológiai kutatásokra” – mondta Shamez Ladhani, a PHE járványszakértője.
Paul Moss, a Birminghami Egyetem kutatója szerint tanulmányuk az első a világon, amelyik kimutatta, hogy a koronavírus-fertőzés után hat hónappal is komoly sejtes immunválasz tapasztalható.
Az eredmények 23 női és 77 férfi egészségügyi dolgozótól vett minták elemzésén alapulnak, márciusban és áprilisban mindannyian elkapták az új koronavírust, de egyikük állapota sem volt olyan súlyos, hogy kórházba kerültek volna. Tüneteik enyhék vagy közepesek voltak, de akadtak köztük tünetmentesek is.
A vírus ellen hatékony antitestkomponenst találtak
A Pittsburgh-i Egyetem orvostudományi karának kutatói elkülönítették a legkisebb biológiai molekulát, amely teljesen semlegesíti a Covid-19 betegséget okozó új koronavírust. Ezt az antitestkomponenst, amelynek mérete egytizede egy teljes méretű antitestnek, felhasználták az Ab8 nevű gyógyszer létrehozásához, amely beválhat a SARS-COV-2 fertőzés okozta betegség kezelésében, illetve annak megelőzésében – olvasható az egyetem közleményében. A Cell című tudományos folyóiratban közzétett tanulmányukban a kutatók közölték, hogy az Ab8 nagyon hatékonynak bizonyult a SARS-COV-2 fertőzés megelőzésében és kezelésében egerek és hörcsögök esetében. Apró mérete nemcsak növeli a képességét arra, hogy szétterjedjen a szövetekben, jobban semlegesítve a vírust, de lehetővé teszi azt is, hogy a szert alternatív módon – például inhalálással – juttassák a szervezetbe.
Újabb érdekességekre bukkantak a kutatók.
Ha azt hitte, csak a hasa nő a sörivástól, rosszul gondolta.
Az űrből is látszik a világ legnagyobb korallja.
Magyar kutatók is részt vettek a Nap születésének időskálájának megmérésében.
Újabb hangfelvétel érkezett Magyar Péterről, amelyen arról beszél, hogy bármilyen nőt megkaphat
Magyar Péter kínos magyarázkodásba kezdett, de nem volt benne sok köszönet
Szívükhöz kaptak a magyarok: infúzióra kötötték Horváth Évát, nagy a baj
Feladta az egyik uniós tagállam: tárt karokkal várnak több százezer migránst
Mi a horoszkópod? Ennek a 4 csillagjegynek sosem látott szerencsét hoz a Nyilas hava
Eldőlt, ki ellen játssza sorsdöntő meccsét a magyar válogatott – ez hosszú távon meghatározhatja Marco Rossi együttesének sorsát
Kreml: A ballisztikus rakétacsapás figyelmeztető lövés volt a Nyugat számára
Karácsonyi menü: 16 ünnepi főétel a Wellingtontól a töltött káposztáig
Marco Rossi: Megvan a kulcsom a török zár feltöréséhez
Nagy Bandó Andrásnak elgurult a gyógyszere, elvakította az Orbán-gyűlölet
Megvan a magyar válogatott ellenfele a Nemzetek Ligája A divíziójában maradásért
Kiadhatják Magyarországnak a budapesti embervadászat fő felelősét
Újabb érdekességekre bukkantak a kutatók.
Ha azt hitte, csak a hasa nő a sörivástól, rosszul gondolta.
Az űrből is látszik a világ legnagyobb korallja.
Magyar kutatók is részt vettek a Nap születésének időskálájának megmérésében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.