Farkas Richárd karrierje egy pápai kifőzdéből indult, most pedig egy kastély sztárséfje, ahol szerinte jó körülmények között, jó kollégákkal, jó alapanyagokkal dolgozhat. A fiatal kreatív konyhafőnök ennek kapcsán a hagyományok tiszteletéről, valamint a gasztronómia és a művészet összefonódásáról is beszélt a Mandinernek adott interjújában.
Farkas Richárd öt és fél évig dolgozott séfként az őriszentpéteri Pajta bisztróban, ahol országos hírnévre tett szert,
ma már pedig a Clarisse-ban, a BOTANIQ Turai Kastélyban dolgozik mint kreatív séf.
Új munkahelyével kapcsolatban kiemelte:
Tudtam azonosulni a cég alapfilozófiájával, amelynek központjában egyfajta unikális vendégélmény megteremtése áll, amelyben a szolgáltatás minőségében nincs semmilyen kompromisszum.
A fiatal tehetség összesen hét könyvet vett antikváriumokban, amelyek Turáról, a Galgamentéről és a közeli Palócföld hagyományairól, gasztróvilágáról szólnak. Rámutatott, hogy a Clariesse konyhájának fontos, hogy legyen helyi identitása, tükrözze a régió ízvilágát és a nemzetközi technológiák bevonásával, kortárs módon meg is tudja mutatni azt.
A kastély híres fogásával, a gödöllői töltött csirkével kapcsolatban elmondta, hogy az étterem számára fontos a fenntarthatóság. A fogásnál
az egész állatot felhasználják, például a csirke csontjait, porcait is, amelyekből a redukciós lé készül.
Hozzátette: nem lehet és nem szabad pazarlóan dolgozni a konyhában sem.
A vendégekkel törekszik a közvetlen, jó kapcsolatra, ugyanis szerinte a közös étkezésnek kohéziós ereje van, a jól elkészített ételek pedig feloldják az embert.
A Clarisse-ben kimennek a vendégekhez, elbeszélgetnek az ételekről és tapasztalatot gyűjtenek, hogy abból is tudjanak tanulni.
Farkas Richárd úgy véli, az étterem részéről felelősséggel tartoznak az őstermelőink iránt. Rámutatott: a járvány előtt szinte berobbant az őstermelői szegmens, sokan belevágtak, sokan nívós szintre jutottak, ám a magas infláció miatt rengetegen elhagyták a pályát.
A fiatal kreatív séf művészetként tekint munkájára, ugyanis többet akar adni, mint egy szimpla étkezés. Hozzátette: fontosnak tartja, hogy adjon valamit a világnak és úgy véli, hogy ezt a gasztronómián keresztül tudja a legjobban megtenni. Ugyanis szerinte egy ételnek üzenete van, hat az ember érzelmeire, gondolatvilágára is.