Egy idegen szerv beültetése nagy kihívást jelent a kilökődés kockázata miatt, így a transzplantáltnak általában élete végéig kilökődésgátlókat, azaz immunszupresszáns gyógyszereket kell szednie. Ezek a gyógyszerek a kilökődést megakadályozandó gyengítik az immunrendszert, aminek viszont az a kockázata, hogy a beteg bizonyos fertőző betegségekkel szemben védtelenebbé válhat. Általában egy életen át kell bevenni ezeket, de a nyolcéves Aditi Shankar egy hónappal a vesetranszplantációja után felhagyott ezzel a londoni Great Ormond Street Kórház (Gosh) orvosainak köszönhetően.
Aditi Shankar immunrendszerét ugyanis őssejt-transzplantációval átprogramozták, aminek eredményeként szervezete a donor vesét sajátjaként fogadta el. Mivel a csontvelő és a vese ugyanattól a donortól – Aditi 38 éves anyjától, Divya-tól – származott, az új vese anélkül működik, hogy szükség lenne a kilökődést megakadályozó gyógyszerekre.
Aditit ötéves korában utalták először Gosh-ba. Az orvosok akkor fedezték fel a ritka genetikai betegségét, amely az immunrendszert és a veséket érinti. Az Egyesült Királyságban hárommillió gyermek közül egynél mutatják ki ezt a rendellenességet.
Az Aditi számára felajánlott első kezelés a dialízis volt, és az északnyugat-londoni otthonából London központjába kellett utaznia hetente legalább háromszor. Emiatt a kislány idejének jelentős részét a kórházban töltötte. A dialízis során a nem megfelelően működő vesék szerepét átvéve gépek távolították el a salakanyagokat és a felesleges folyadékot a vérből.