Egy csésze forró fekete sokunknak a nap fénypontját jelenti, és kétségtelen, hogy nemcsak ízletes, de pozitív hatása is van az italnak. A kávé elfogyasztásának időpontja viszont úgy tűnik, nem teljesen mellékes, ha az egészségünk a tét.
A Mindmegette kiderítette az okokat.
Mikor igyunk kávét?
Az amerikai Tulane Egyetem professzorai által végzett kutatás eredményeit közlő tanulmány szerint a reggeli kávéfogyasztás jelentősen csökkentheti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. A több mint 42 ezer amerikai felnőtt bevonásával végzett vizsgálat során a kutatók nyomon követték a résztvevők kávézási szokásait, ideértve a mennyiséget és a fogyasztás időpontját, majd ezeket az adatokat összekapcsolták a halálozási rátákkal egy 9-10 éves periódust figyelembe véve – derül ki az EatingWell cikkéből.
Akkor most fel kell hagyni a délutáni kávéval?
A kutatók arra jutottak, hogy a késő délutáni, illetve az esti kávéfogyasztás megzavarja a szervezet cirkadián ritmusát és a melatonintermelődést. Ez a szervezetben fokozott gyulladás kialakulásához, valamint magasabb vérnyomáshoz és egyéb szív- és érrendszeri kockázati tényezőkhöz vezethet.