idezojelek

Jakab döntött, retteghetnek az X-faktor mentorai

Új kihívások várnak rá.

Felhévizy Félix avatarja
Felhévizy Félix
Cikk kép: undefined
Fotó: Illyés Tibor

Felhévizy Félix sokat gondolkodott azon, hogy a heti jegyzetében miről is írjon. De végül úgy döntött, hogy Jakab Péterről fog szólni az írása. Sokszor foglalkozott a Jobbik, immáron csak volt elnökével, így szinte felelősségének érezte, hogy amikor elérkezik az a pillanat, hogy a Péterünk lemond, akkor ő is megemlékezzen róla, ha csak egy rövidke cikk erejéig is.

Nézzük csak, mi történt.

„A Jobbik tagsága több mint 70 százalékos többséggel választott meg a párt elnökének május 7-én. Hiába. Mára világossá vált, hogy az új elnökség nem kívánja a tagság útját járni, a szükséges döntések meghozatalához nem biztosítják számomra a többséget, vagyis kivették a kezemből a Jobbik irányítását” – így jelentette be Jakab Péter kedvenc platformján, egy Facebook-bejegyzésében a lemondását.

Megítélése szerint ahhoz, hogy a párt tovább tudjon működni, olyan elnökre van szükség, akivel az elnökség együtt tud dolgozni.

„Velem nem tud, ezért a mai nappal lemondok a Jobbik elnöki tisztségéről. A Fidesszel bármikor megküzdök, de a Jobbikkal nem harcolok. Köszönöm a tagság kitartó bizalmát, az elnökségi tagok közül pedig Szabó Gábor, Z. Kárpát Dániel és dr. Lukács László támogatását. Nem fogom elfelejteni. Jobbikosok, ha szükség lesz rám, szóljatok! Munkámat a Jobbik frakcióvezetőjeként folytatom, az elnökségnek további jó munkát kívánok” – folytatta, majd zárta bejegyzését az immár exelnök.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az, hogy elfogyott a levegő Jakab körül, már régóta világos volt. Azzal, hogy gyakorlatilag kiszolgáltatta a pártját Gyurcsány Ferencnek, megpecsételte a saját sorsát is. Először levezényelte a Vona Gábor által elkezdett  néppártosodásnak csúfolt balratolódást, majd a Böszme karjaiba omolva, kőkeményen beleállt a baloldali összefogásba, mondhatni, szószólója lett a szivárványkoalíciónak. Baloldalibb lett a legbaloldalibbaknál is.

Konkrétan ő lett a Gyurcsány-csapat parlamenti bohóca és a Facebook ördöge. Alpáribbnál alpáribb szövegeket nyomott az Országgyűlésben, amely performanszokra a rossz nyelvek szerint napokig készült egy tükör előtt. A Facebookon nagyon sokan lájkolták a szánalmas produkcióit, úgy tűnt, az egyik legnépszerűbb politikus a baloldal soraiban. De ő mindvégig Gyurcsány kesztyűbábja volt, aki arra volt hivatva, hogy az elvakult, gyűlölködő, Orbán-ellenes rétegeket megszólítsa. Az előválasztás azonban elég határozottan beárazta Jakab Péter karakterét, stílusát és valós hatását a saját szavazóbázisára.

A Mediaworks–Hírcentrumnak akkor nyilatkozott Tóth Erik, az Alapjogokért Központ vezető elemzője, aki úgy fogalmazott:

„Fekete-Győr András (Momentum) és Jakab Péter (Jobbik) megalázó vereséget szenvedett: a két pártelnökre arcpirítóan kevesen adták voksukat, saját szimpatizánsaikat sem tudták meggyőzni arról, hogy érdemes bizalmukkal megtisztelni őket.” 

Különösen fájó volt ez a súlyos vereség Jakabnak, aki a személyiségéből fakadóan már beleképzelte magát a miniszterelnöki bársonyszékbe. Mint ahogy ezt már a parlamentben is bizonyította, amikor arcátlanul leült Orbán Viktor székére. Ekkor azonban hatalmas pofont kapott. Itt végleg eldőlt a sorsa. A választási vereség tovább mélyítette az ellentéteket a pártjában, sorra derültek ki az eddig jótékony homályban tartott, csúnyábbnál csúnyább ügyek. Ez a folyamat vezetett a bukásáig.

Felhévizy a következőket írta egy akkori cikkében Jakabról:
„Jakab Péternek lefőtt a kávé, és csak idő kérdése, hogy ezt a párt tagsága is kifejezésre juttassa, mert az előválasztási eredmények alapján az leszűrhető, hogy szavazóik már felébredtek.”

Lám-lám, most eljött az idő.

De nem is Jakab lenne, ha emelt fővel, férfiként tudott volna viselkedni a lemondása után.

Soha nem adom meg nektek azt az örömöt, hogy eltűnjek. Nem győztetek le! Sőt, most lesz csak igazán több energiám rátok”hangoztatta a bukott pártelnök, a Gyaloggalopp Fekete lovagját megidézve Facebook-posztjában.

„Egyszer minden parizer elfogy” – így reagált Varga Judit, Magyarország igazságügyi minisztere Facebook-bejegyzésében Jakab Péter lemondására. Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője pedig egy X-faktoros képpel kívánt szebb jövőt az egykori pártelnöknek.

Sok minden volt, ami Jakab bukásához vezetett, de a legfontosabb a súlyos politikusi hiányosságain és alpári stílusán túl az volt, hogy lepaktált Gyurcsány Ferenccel. A DK elnöke pedig nem tréfál, ha nincs már valakire szüksége, azt könyörtelenül leveszi a sakktábláról. Tehát valóban maradt Petinek az X-faktor, úgyhogy retteghetnek a mentorok – gondolta magában Felhévizy, és néha hangosan felnevetve, böngészni kezdte a Jakabról készült módfelett szórakoztató internetes mémeket.

Borítókép: Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetője ül Orbán Viktor miniszterelnök székében az Országgyűlés működését és a képviselők jogállását érintő egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslat vitájában, az Országgyűlés plenáris ülésén 2019. november 20-án (Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Ambrus-Jobbágyi Zsófia avatarja
Ambrus-Jobbágyi Zsófia

Felelős és felelőtlen vezetők Európában

Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Amerika önkorrekciós képessége

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Az antifasizmus terrort jelent

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

Trump hatása az identitásra

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.