Paulo Dybala egyszerre csapattársa Messinek és Ronaldónak

Találóskérdésnek is beillik: ki az a labdarúgó, aki egyszerre csapattársa Lionel Messinek és Cristiano Ronaldónak. Természetesen Paulo Dybala a helyes megfejtés, aki az argentin válogatottban Messi, a Juventusban pedig Ronaldo szárnysegdjeként hajt a sikerekért. Úgy tűnt, utóbbival nehezebben találja meg az összhangot, hiszen a portugál érkezése után visszaesett a termelékenysége, de aztán magára talált, s most már nem a távozása, hanem 2022-ben lejáró szerződése meghosszabbítása van napirenden.

Magyar Nemzet
Forrás: Képes Sport2020. 07. 20. 7:23
Dybala, Paulo
Dybala a pályán kívül hallatott magáról Fotó: PETER SCHNEIDER Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Noha egy hónapon át küzdött a koronavírussal, amikor újraindult az olasz bajnokság, Dybala csúcsformában tért vissza, zsinórban négy bajnokin – eleveníti fel a Képes Sport a technikás argentinról írott portréjában. A teljes idényt tekintve sem lehet panasz a teljesítményére, 17 góllal és 13 gólpasszal, úgy látszik, megtalálta a helyét Cristiano Ronaldo mellett.

Messiért rajong, Ronaldót csodálja

Pedig egy éve ilyenkor még a távozását fontolgatta a Juvéból. Cristiano Ronaldo érkezésével ugyanis 10-re esett a góljai száma.

„Cristiano olyan játékos, akitől sokat tanul az ember. Győztes típus, ettől te is győztes leszel. Szükségtelen is mondani, hogy hihetetlenül professzionális játékos. Ahogy a karrierjét alakította, ahogy sorra nyerte a trófeákat, az elismeréseket, mindent, amit elért, önfeláldozással és kemény munkával tette. Így csak csodálatot érezhetünk iránta és próbálhatunk tanulni tőle.”

Dybala arról is szólt, hogy egy másik csapattársa, Lionel Messi milyen Ronaldóhoz képest.

„Nagy különbséget látok kettejük között, de nem mérném őket egymáshoz. Jobb inkább élvezni a játékukat és tanulni tőlük. Hihetetlen játékosok, a legjobbak a történelemben, mindenki örökre emlékezni fog rájuk, és nekem megvan a lehetőségem, hogy beszéljek velük, tanuljak tőlük és egy pályán játsszak velük.

Leo olyan természetesen játszik, hogy az emberek sokszor azt hiszik, könnyű, amit csinál, pedig lehetetlenség, ahogy mozog, ahogy átugrik játékosokon, ahogy könnyedén átcselezi magát a védőkön.

Kevés szó esik arról, hogy ő is nagyon profin végzi a feladatát, márpedig ő edzésen is lenyűgöző. Nagyon jó ezzel a két »szörnnyel« együtt dolgozni.”

Édesapja elvesztése miatt fiatalon kellett felnőtté válnia

Dybala pályafutásában egy családi tragédia fontos szerepet játszott. Adolfo, az édesapja 2008-ban halt meg rákban, Paulo 15 éves sem volt akkor. Nagyon nehéz időszak volt ez nemcsak neki, hanem az egész családjának. A legnagyobb támogatóját és szurkolóját vesztette el.

Dybala újra magára talált a Juventusban
Fotó: MTI

„Nem tudom megmondani, mi történne, ha még mindig itt lenne. Talán minden ugyanígy történt volna, talán nem, talán másképp éltem volna meg. Szerencsére az életemben képes voltam továbbmenni, még ha nem is volt könnyű tovább küzdeni azért, amit szeretek, a futballért. Ez volt, ami a legboldogabbá tett, futballozni, a labdával lenni, a csapattársaimmal, a barátaimmal tölteni az időt. A futball ezt adta nekem. Nagy csapás, igen kemény csapás érte akkor a családunkat. Bizonyos szempontból hamarabb kellett felnőtté válnom ebben a helyzetben, és szerettem volna mindent, amit megtanultam, a helyeket, ahol jártam, az embereket, akikkel találkoztam, megosztani az apámmal. De valahogy tudom, hogy ő mindig velem van. Mindig azt érzem, amikor játszom, amikor ott vagyok a pályán, hogy ő ott van mellettem, és ettől még inkább élvezem ezt a csodálatos játékot.”

Megdöntötte Kempes rekordját

A tragédia dacára nem tört meg a pályája, csapatában, az Instituto de Córdobában egyre jobban teljesített, megkapta az Ékkő becenevet, 17 évesen bemutatkozott a nagycsapatban, második mérkőzésén megdöntötte Mario Kempes 41 éves rekordját, ő lett a klub legfiatalabb gólszerzője, 38 mérkőzésen játszott zsinórban, két mesterhármast is elért, egyhuzamban hat mérkőzésen szerzett gólt, ezek is addig példátlan teljesítmények voltak egy újonc fiatal első szezonjában. Nem csoda, ha ezek után, 2012 nyarán 11,9 millió eurót sem sajnált érte a Palermo. Szoknia kellett az új környezetet, a második szicíliai szezonját a Serie B-ben teljesítette a csapattal, aztán egyből visszajutottak az élvonalba, és Dybala 13 gólt szerezve tudtára adta a világnak, hogy valóban fényes ékkő. Ekkor, 2015 nyarán 40 millió euróért vitte el a Juventus, itt sorrendben 23, 19, majd 26 góllal zárta a szezonjait.

„Az az igazság, sosem gondoltam volna, hogy valaha ilyen magasságokba jutok. Mindig is futballista akartam lenni, és imádtam ezt a sportot, de nem hittem volna, hogy egyszer olyan fontos klubban játszhatok, mint a Juventus, hogy a válogatottban szerepelhetek és a futballtörténelem legjobb labdarúgóival játszhatok együtt. Nagyon élvezem, amit nap nap után megtapasztalok itt, ez elképzelhetetlen annak, aki egy olyan kisvárosból jut el idáig, mint én, nálunk hatezren élnek és az álmok gyakran elérhetetlennek tűnnek. Mára sok álmomat megvalósítottam, és idővel a célok biztosan még merészebbek lesznek. Bízom benne, hogy azokat is valóra váltom, de igyekszem élvezni ezt az egészet édesapámért és az egész családomért.”

Két hónapos küzdelem a koronavírussal

Paulo Dybala csaknem két hónapon át nem tudott megszabadulni a koronavírustól. Ezalatt négyszer adott pozitív mintát, barátnője, az argentin színész és énekesnő Oriana Sabatini is elkapta a fertőzést.

„Hál’ istennek sosem voltak olyan erős tüneteim, hogy aggódnom kellett volna, szóval nem ijedtem meg. Mindig megtettem az elővigyázatossági intézkedéseket és egyeztettem az orvosokkal. Az első jel az volt, hogy nehezebben lélegeztem edzés közben, általában elalváskor vagy akkor jelentkeztek a tünetek, amikor feküdtem. Igyekeztem nyugodt maradni és a családomat is megnyugtatni, nem akartam, hogy aggódjanak, főleg, hogy olyan messze voltak tőlem. A barátnőm és én is igyekeztünk nem idegeskedni, mások sokkal rosszabbul voltak a vírustól, mint mi. Amikor valami üzenetet küldtünk, nagyon ügyeltünk rá, hogy úgy fogalmazzuk meg, hogy ne aggódjanak miattunk az emberek. Az orvosok elmagyarázták, hogy az esetek kis hányadában sokáig jelen van a szervezetben a vírus, mert van, aki lassabban termel ellenanyagot, mint a legtöbb ember. Az én betegségem kicsit tovább tartott, a barátnőm szerencsére hamarabb túljutott rajta, így őt kevesebbszer is tesztelték, mint engem. Sokan azt gondolták, hogy újrafertőződtem, de ez nem igaz, végig bennem volt a vírus.”

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.