A spanyol csodatini játszotta az Australian Open eddigi legjobb meccsét

Emlékezetes, ötszettes mérkőzést játszott a 18 éves Carlos Alcaraz és a nála hét évvel idősebb Matteo Berrettini az Australian Open harmadik fordulójában. Az első két játszmát elveszítette a feltörekvő generáció hihetetlenül tehetséges képviselője, de kiegyenlített, végül tie breakben maradt alul a melbourne-i torna harmadik fordulójában.

2022. 01. 21. 9:38
 Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz Fotó: Martin KEEP / AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A párosítást ismerve várható volt, hogy a spanyol csodatini, a 18 éves Carlos Alcaraz és a hetedik helyen kiemelt olasz, Matteo Berrettini mérkőzése lesz a játéknap legizgalmasabb összecsapása az Australian Open harmadik fordulójában. A felek nem is okoztak csalódást.

A korábbi világelső és Roland Garros-győztes Juan Carlos Ferrero tanítványa az első két játszmában is felnőtt a feladathoz, igaz, mindkettőt elveszítette. Az elsőt 6:2-re, a másodikat a létező legszorosabban 7:6-ra, s ekkor, miután Alcaraz viszonylag magabiztosan hozta az adogatásait, várható volt, hogy nem három szettben ér véget a mérkőzés. És nem is így történt: bő egy órán belül Alcaraz visszajött a meccsbe, mégpedig nagyon magabiztosan. A 6:4-es szépítés után a negyedik játszmában imponáló magabiztossággal vette el kétszer is Berrettini szerváját, és egyenlített.

Matteo Berrettini nyerte a maratoni csatát (Fotó: AFP/Martin Keep)

Az ötödik szettet a tavalyi wimbledoni döntős sérülése vezette fel: egy kitámasztás után aláfordult a 25 éves római játékos bokája, ápolásra szorult, de tudta folytatni a játékot. Az egyre izgalmasabb párharcot.

A melbourne-i hőségben ujjatlan pólóban, eksztázisban teniszező spanyol 1:1-es állásnál bréklabdához jutott, nem tudott élni az eséllyel, a második ATP-tornagyőzelmét 2019-ben Budapesten elért római játékos összeszedte magát. Meccsben maradt. Olyannyira, hogy a spanyol hetedik kettős hibája után ő jutott bréklehetőséghez. De a spanyol szuperagresszív játékára nem volt ellenszere, ezzel lett 2:2.

5:4-es Berrettini-előnynél a meccsben maradásért adogatott a spanyol, ezt játszi könnyedséggel megoldotta. Ugyanez várt rá 6:5-nél is. Az egyre többet hibázó Alcaraz a 29. és a 30. tenyeres rontása miatt Berrettini meccslabdához jutott. A spanyol első adogatása nem volt sikeres, a második igen, de az olasz a hálóba vágta a ritörnt. Ezt két zseniális Alcaraz-pont követte, így jöhetett a 10 pontig tartó rövidítés. 6-4-es minibrékelőnyt harcolt ki Berrettini, s ez elég is lett a hetedik helyen kiemelt olasz győzelméhez. A végén egyre többet hibázó Alcaraz végül egy kettős hibával bukta el a meccset, a tie breaket 10-5-re. 

A nőknél a Melbourne-ben 2012-ben és 2013-ban is bajnok fehérorosz Viktorija Azarenka mindössze két játékot vesztett el az ukrán Jelina Szvitolina ellen. A 2017-es US Open finalistája, az amerikai Madison Keys háromszettes meccsbe bonyolódott a kínai Vang ellen. A tavalyi US Open elődöntőse, a görög Maria Szakkari egy nehezebb és egy sima szettben nyert Babos Tímea korábbi páros partnere, Veronyika Kugyermetova ellen. 

Australian Open, 3. forduló, érdekesebb eredmények. Férfiak: Kecmanovics (szerb)–Sonego (olasz, 25.) 6:4, 6:7, 6:2, 7:5, Monfils (francia, 17.)–Garín (chilei, 16.) 7:6, 6:1, 6:3, Berrettini (olasz, 7.)–Alcaraz (spanyol, 31.) 6:2, 7:6, 4:6, 2:6, 7:6. Nők: Krejcíková (cseh, 4.)–Ostapenko (lett, 26.) 2:6, 6:4, 6:4, Szakkari (görög, 5.)–Kugyermetova (orosz, 28.) 6:4, 6:1, Azarenka (fehérorosz, 24.)–Szvitolina (ukrán, 15.) 6:0, 6:2, Keys (amerikai)–Vang (kínai) 4:6, 6:3, 7:6 (10-2)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.