A 2014 óta Ausztriában dolgozó Fehérvári Balázs edzői munkája elismerésének tekinti, hogy Sós Csaba, az úszóválogatott szövetségi kapitánya, hasonlóképpen Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke is szívesen látná újra idehaza, de egyelőre, úgy érzi, el kell halasztania a hazatérést.
– Megtisztelő, hogy számítanak rám otthon, ráadásul nemcsak edzői munkát, hanem rangos tisztséget is kínáltak nekem, de erre az ajánlatra jobb lenne két év múlva, a párizsi olimpiai után visszatérni. Nem zárkózom el a hazaköltözéstől, de a tanítványaimat nem hagyhatom cserben, az pedig atyai kötelességem, hogy a családom mellett maradjak, amíg mind a két gyerek le nem érettségizik – hangzott az SzPress Hírszolgálatnak nyilatkozó 51 esztendős mesteredző elfogadhatóan elutasító udvarias válasza.
Széchy és Széles mellett pallérozódott
A magát Széchy Tamás és Széles Sándor tanítványának valló szakember Ausztriába költözése előtt olyan kiválóságokkal foglalkozott a Jövő SC Veolia úszóklubban, mint Jakabos Zsuzsanna, Dara Eszter, Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn, Molnár Ákos és Verrasztó Dávid. Utóbbi tavaly – hét év elteltével – újra az ő irányításával készül.
Ausztriában másként mennek a dolgok Errefelé egészen máshogy tekintenek az úszókra, mint Magyarországon, de a sportág sincs olyan szinten, mint otthon – jellemezte az osztrák viszonyokat Fehérvári Balázs. – Még a legjobb osztrák úszóknak is tudomásul kell venniük, hogy a szüleiknek vagy éppen maguknak kell mélyen a zsebükbe nyúlniuk, hogy edzésre járhassanak és nemzetközi versenyeken vehessenek részt, nekem pedig azt, hogy ha valamelyik úszóm jó lehetőséget fedez fel Amerikában vagy Angliában, akkor arról valószínűleg rövidesen le kell mondanom. Amennyiben egy osztrák válogatott úszó válaszút elé kerül, és azt kell eldöntenie, hogy a sportot választja-e vagy inkább a jövőjére gondolva a továbbtanulást, akkor a nagy többség gondolkodás nélkül a karrierjének megalapozását részesíti előnyben.” |
Verrasztó Dávidról az ősszel előbb azt pletykálták, hogy 33 évesen biztosan visszavonul, mert bár Tokióban jól szerepelt, de 21 századdal mégis lemaradt az éremszerzésről s negyedik lett fő számában, 400 m vegyesen. Verrasztó kétszeres világbajnoki ezüstérmes (2015, 2017) az olimpiai érem volt az álma, ami valószínűleg örökre elúszott lehetőség marad.