időjárás 2°C Taksony 2022. november 29.
logo

Spanyol csodagyerek állta Fucsovics Márton útját + videó

2022.03.27. 08:12 2022.03.27. 09:01

Sima meccsen, két szettben kapott ki Fucsovics Márton a mindössze 18 éves spanyol szupertehetségtől, Carlos Alcaraztól a Miamiban zajló kemény pályás tenisztornán.

Alcaraz mindkét játszmát remekül kezdte, az elsőben 3:0-ra, a másodikban 5:1-re elhúzott, innen pedig magyar ellenfelének már nem volt esélye, 6:3, 6:2-es győzelmet aratott a spanyol.

Egy kis lazaság is belefért Alcaraznak a meccsen:

A végeredmény a papírformát igazolta, Alcaraz a világranglista 16. helyén áll (Fucsovics az 55.), és hamarosan alighanem top 10-es játékos lesz belőle. A fiatal játékos tavaly a US Openen robbant be a nemzetközi élmezőnybe, amikor is 18 évesen a negyeddöntőig menetelt, ott is csak egy sérülés állította meg, útközben ráadásul legyőzte a torna harmadik kiemeltjét, Sztefanosz Cicipaszt is.

Alcaraz ezzel az Open-éra legfiatalabb negyeddöntőse lett a Grand Slamben, a világranglistán egyből a legjobb negyven közé került, többek közt Fucsovicsot is megelőzve. Jelzésértékű: a nagy előd spanyol klasszis, Rafael Nadal ennyi idősen még nem szerepelt a top 50-ben.

Nem múló fellángolás volt Alcaraz teljesítménye, aki az idei Australian Openen a harmadik fordulóban a későbbi elődöntős Matteo Berrettini ellen ugyan kiélezett meccsen veszített, de februárban visszavágott az olasznak a Rio Openen, amelyet Alcaraz meg is nyert, a döntőben Diego Schwartzman volt az áldozata. Ez volt Alcaraz első ATP 500-as tornagyőzelme.

Ezután Indian Wellsben is jól szerepelt, ahol az elődöntőig menetelt. Ott spanyol rangadót rendeztek, és Nadal még jobb volt nála, később a tornát is megnyerte a teniszlegenda. De a jövő Alcarazé, ezt Fucsovics is egyre inkább érezheti, aki tavaly találkozott a csodagyerekkel először, és három szettben már akkor is veszített, de a mostani simább vereség volt.

Alcaraz a következő fordulóban a ranglistán 21. helyezett Marin Ciliccsel találkozik a 9,5 millió dollár (3,2 milliárd forint) összdíjazású tornán Miamiban.

Borítókép: Fucsovics Márton (Fotó: EPA/Dan Himbrecht)