A BBC beszámolója szerint Abramovics üzleti tevékenységét befagyasztották Nagy-Britanniában, és ennek része a Chelsea is, amelynek megóvása érdekében az orosz oligarcha épp szabadulni készült a 2003-ban megvásárolt együttestől, vevőjelöltekben nem is volt hiány.
A szankció értelmében Abramovics nem kereshet pénzt, így hasznot sem húzhat a Chelsea eladásából, amelyért sajtóhírek szerint hárommilliárd fontot kér a vevőktől. A nettó bevételt a saját bevallása szerint az ukrajnai háború miatt bajba jutottak megsegítésére ajánlaná fel. Ebből vélhetően már nem lesz semmi.
A kormány döntése a Chelsea mindennapjait máris érinti.
Sportszakmailag a legnagyobb érvágás, hogy a londoni együttes nem igazolhat új játékosokat és a jelenlegi labdarúgóival sem hosszabbíthat szerződést, amíg tart a szankció.
Nyáron három játékos szerződése jár le a klubnál, velük jelenleg már akkor sem tudnának hosszabbítani, ha akarnának. Az érintettek: César Azpilicueta, Antonio Rüdiger, Andreas Christensen. Utóbbi sajtóhírek szerint már eldöntötte, hogy Barcelonába igazol.
A drukkereket is érintik a korlátozások. Nem nyithat ki a klub szurkolói boltja, nem árusíthatnak jegyeket a mérkőzésekre, így csak a bérletesek juthatnak be a Stamford Bridge-re, mert ők már korábban fizettek a belépőért.
Egy 2020-as felmérés szerint a Chelsea-nek akkor 28 ezer bérletese volt, a stadion 41 ezer férőhelyes.
Ugyanakkor garantálták, hogy a Chelsea tovább működhet, lejátszhatja a mérkőzéseit, a személyzet és a játékosok fizetését nem érinti a szankció. Nem befolyásolja a korlátozás a tévéközvetítéseket sem, ugyanakkor a klub különleges helyzete megakadályozhatja annak eladását, hiszen Abramovics nem tehet szert bevételre.
Abramovics tehát egyelőre a Chelsea-től, a Chelsea pedig Abramovicstól nem tud szabadulni, noha mindkettőnek ez lenne az érdeke.
Borítókép: Roman Abramovics (Fotó: MTI/EPA/Anthony Anex)