– Hogyan lett fradista?
– Túlzás nélkül beleszülettem a Fradiba. Apai és anyai ágon is valamennyi felmenőm fradista, a Népstadionhoz közel volt az otthonunk, a csapat egészen az Üllői úti új stadion 1974-es átadásáig ott játszotta a meccseit, sohasem hiányoztam, a szoborparkban csodáltam Albertéket a bemelegítés alatt, később pedig labdaszedő, majd a tábor lelkes szurkolója voltam, a Fradi-nóták is természetszerűleg ivódtak belém. Amióta tudom az eszem, az volt a vágyam, hogy a Ferencváros labdarúgója lehessek. Hétéves voltam, amikor a fater levitt a klubhoz kiválasztóra. Agárdi Feri bácsi azt mondta neki, ügyes a gyerek, de ilyen kicsikkel nem foglalkozunk. Ezért tizenhárom éves koromig a KSI-ben nevelkedtem, de alig vártam a pillanatot, amikor hivatalosan is a Ferencváros játékosa lehettem.
– Ki volt a példaképe gyerekként?
– Természetesen Albert Flórián, helyesebben, engedtessék meg, Flóri bá, ahogy mindig is szólítottam. Úgy néztem fel rá, mint egy fáraóra. Igaz, a többiekre is. A Császárral később jó barátságba is kerültem. Amikor hazajött, Varga Zolit is megismerhettem, akinek nehezebb sors jutott, de őt is tiszteltem. Aztán pályafutásom egyik ajándéka, hogy noha inkább csak epizodistaként, együtt játszhattam a Mucha, Ebedli, Nyilasi fémjelezte csapattal.
– Honnan jött, kitől kapta a Dodi becenevet?
– Családi hagyomány. A sváboknál a Józsefet Szepinek vagy Dodinak becézik, a fater Szepi volt, így hát én Dodi lettem. Később, a Fradiban aztán a Császár átkeresztelt Dodóra. A klubot évtizedek óta szolgáló atlétaedző, Vágóné Solti Mária édesanyja ennek örömére be is avatott a fradista Kodály-módszerbe. Amikor meghallotta, a Császár hogyan szólít, így fordult hozzám: tudom-e, a fradisták hogyan szolmizálnak? Do-do-mi-ti-szó…
– S a rossz nyelvek szerint rendszeresen gyakorolta is a szolmizálást... Így igaz?
– Miért is tagadnám… Egyszer országos hírnévre is sikerült szert tennem. Bárdos András, az ismert tévés személyiség, ha összefutunk, máig emlegeti, hogy velem készítette az első rádióinterjúját, ami komoly visszhangot váltott ki. Talán 1985-öt írtunk. Megkérdezte tőlem a beszélgetés során, miért nem játszom. Gasztronómiai okokból, feleltem. Értetlenül nézett rám, amire megindokoltam a válaszomat: pörköltre nem tudok tejet inni… A Népsport is címlapon hozta a sztorit. Amikor Jenő bácsi meglátta, őrjöngött.