Michael Smith egyre javuló formát nyújtva jutott be a döntőbe. Már-már feledésbe merült, hogy a legjobb 32 között 1-3-ról fordított a Martin Schindler ellen úgy, hogy a német játékosnak meccsnyila is volt. Ezután Smith 4-1-re verte sokak kedvencét, Joe Cullent, majd 5-3-re a presztízsmeccsé előléptetett Stephen Bunting elleni találkozót. Smith nem is titkolta utólag, hogy meg akarta alázni a földijét, ami ugyan nem sikerült, de továbbjutott.
Michael Smith Gabriel Clemens ellen nem forgatott ilyen tervet a fejében, de simán legyőzte német ellenfelét. Már az első két szettben is az angol volt jobb, de Clemens addig üggyel-bajjal tartotta magát. 2-2-es állás után aztán Smith lesöpörte az ellenfelét, zsinórban megnyert négy játszmával győzött 6-2-re. Íme, az utolsó leg vége:
Ha simának minősítjük a Michael Smith–Gabriel Clemens elődöntőt, akkor mit mondhatnánk a Michael van Gerwen–Dimitri Van den Bergh mérkőzésről? A nagy MVG 6-0-ra lemosta az ellenfelét, aki pályafutása legjobb eredményeként jutott el az elődöntőig. A holland a teljesítményével felülírta Gerwyn Price balhéját, újra a játékot helyezve az érdeklődés fókuszába.