– Az elmúlt hetven évből mennyit töltött a pingpongasztal mellett?
– Nem sokat, csak hatvankettőt. Nyolcéves korom óta rendszeresen játszom, azóta lényegében folyamatosan jelen van az életemben a pingpong, nem voltak eddig nagy kihagyások. Most úgy tűnik, megszűnik a Budapest I/B osztályú csapatom, bár még hivatalosan nem jelentettek be semmit, de a jelek erre utalnak.
– Ha valóban így alakul, keres magának újabb csapatot?
– Igen, bátran kereshetnek az egyesületek, hasonló szinten szívesen folytatnám, hiszen továbbra is nagyon szeretek pingpongozni. Emellett azt is tervezem, hogy pingpongórákat adok. Remélem, lesz néhány ember, aki ugrik a lehetőségre, azért mégiscsak világbajnok vagyok, s ahhoz képest nem leszek sokkal drágább az átlagnál.
– Milyen szintű játékosokkal foglalkozna?
– Bárkinek szívesen adok órákat. Egy idős hölgy már jelezte, hogy érdekli a dolog, noha ő azt állította, hogy egyáltalán nem tud pingpongozni, még az ütőt se tudja megfogni. Korábban az unokámmal edzettem heti kétszer, elég ügyes gyerek, de nincs benne tűz, abba akarja hagyni. Tízévesen kezdte, hat év alatt jó szintre jutott el, de nincs benne a fejében a pingpongösztön, márpedig az asztalnál tizedmásodperc alatt kell eldönteni mindent.
– A régi nagy sikerekre tekintettel hívják még élménybeszámolókra, bemutatókra?
– Egyre ritkábban sajnos, bár a közelmúltban éppen volt egy jó élményem. Ráckevén voltunk Kreisz Tiborral együtt, aki a világbajnok csapatban a negyedik emberünk volt. A szabadban rendeztek egy versenyt, legalább száz indulóval, gyönyörű szép volt az idő, és alaposan megünnepeltek minket, még egy pingpongütő alakú tortát is készítettek. A köszöntő beszédben elhangzott, hogy az, hogy a Jónyer, Gergely, Klampár hármasból valaki itt van, olyan, mintha Pelé látogatta volna meg őket, ez jólesett. Persze volt részem rosszabb fogadtatásban is mostanában, a debreceni balhéról hallott?