– Melyik komolyabb fegyvertény: ötvenhét perc alatt megnyerni két szettet vagy az ötödik szettet behúzni egy korábbi top 10-es játékos ellen?
– Jó kérdés, ezen még nem is gondolkoztam. Mindenesetre úgy érzem, mintha két külön meccset játszottunk volna. Bevallom, az első két játszmában mutatott játékom, illetve a mérkőzés addigi alakulása engem is meglepett. Richard Gasquet rutinos teniszező, 2007-ben elődöntőt játszott Wimbledonban, szerintem két forgatókönyv volt a fejében a folytatásról. Úgymond elengedi a meccset, és nem tesz bele több energiát, vagy éppen ellenkezőleg, igenis beleáll, és azt mondja, hogy ha már mindenképpen meg akar verni ez a fiatal fiú, akkor nem adom olcsón a bőröm, győzzön le öt szettben.
– Gasquet a másodikat választotta.
– Hát, igen… És majdnem kiénekelte a sajtot a számból. Mondom ezt annak ellenére, hogy a harmadik szettben 5:3-nál a mérkőzés megnyeréséért adogathattam. De elizgultam a nagy lehetőséget, majd 5:4-nél fogadóként volt két meccslabdám, de ezeket nem is tekintettem annak. Ezen a kemény pályás borításon fogadóként ez nem tűnt egyszerű feladatnak. Nem is sikerült. A tie break általában jól szokott menni, de most kétszer sem sikerült. Picit haragudtam magamra, mert mégis csak 2 óra 54 perce voltunk ekkor a pályán, és ha ki tudom használni a lehetőségeimet, akkor másfél órája feküdhettem volna a masszőrnél, és pihenhettem volna a folytatásra.
– Ami tulajdonképpen elég simára sikeredett.
– Hát, én csak 5:2-nél éreztem azt Gasquet-n, hogy fejben, lélekben már feladta, nem hitt abban, hogy vissza tud jönni. Hozzáteszem, 4:2-nél én adogattam, 30-15-nél éreztem, hogy már nemcsak a bal combom, hanem a hajlítóizmom is elkezdett görcsölni, és azért imádkoztam, hogy Gasquet ezt ne vegye észre, mert ha akkor elkezd futtatni a labdákért, akkor nekem végem van. Végül szinte felugrás nélkül ütöttem két jó szervát, és 5:2 után behúztam a meccset.
– Elég komoly kilengései voltak: 93 nyerőt és 73 ki nem kényszerített hibát ütött. Ez miből adódott?
– Támadó teniszt játszom, sokat kockáztatok, néha úgy tűnik, mintha saját magamat verném meg a sok hibámmal. Kétségtelen tény, jó lenne csökkenteni a hibák számát. A 93 nyerő mellett a 40-50 ki nem kényszerített hiba fért volna bele.