– Én azt látom, hogy ezek az emberek, akik a sport környékén dolgoznak, mind csak jót tettek a sportnak. Nem tapasztaltam semmi kivetnivalót a ténykedésükben, ami problémát jelenthetne – fogalmazott Kubatov Gábor a Hetek című lapnak adott interjúban arra a kérdésre, árt-e a sportéletnek az, ha politikusok vezető tisztséget töltenek be, elnökként irányítják a sportegyesületeket. A Fidesz pártigazgatójának – aki egyúttal az FTC elnöke – mondandóját az Origó is idézte.
– Az előző kormányoknál sem volt ez másképp: gondoljunk például Mesterházy Attilára, aki a Sportegyesületek Szövetségének elnöke volt, vagy Baráth Etelére , aki a kajak-kenu szövetséget irányította, Leisztinger Tamásra, aki évekig volt a DVTK tulajdonosa. De baloldalhoz köthető emberek megfordultak a birkózás élén is, és ez számunkra sosem jelentett problémát – tekintette aztán vissza az FTC elnöke a 2010 előtti hazai viszonyokra, majd külföldi példákat is felsorolt:
– Külföldön ez régi, jól bevált gyakorlat, gondoljunk csak a nemrég elhunyt korábbi olasz miniszterelnökkel, Silvio Berlusconival évtizedeken keresztül fantasztikus sikereket elérő AC Milanra. Vagy a Real Madrid elnökére, aki liberális politikus volt, Florentinó Perezre; a Barcelona vezetőjére, a baloldali Joan Laportára; a Manchester City tulajdonosára, aki annak idején szintén politikus volt.
De a szomszédos Ausztriában is van erre példa, a Rapid Wien elnöke, Rudolf Edlinger, aki szociáldemokrata politikus. Továbbmegyek, Soros Györgynek majd két százalék részesedése van a Manchester United klubjánál.