– Hogyan élte meg a köszöntést?
– Nem is emlékszem, mikor állhattam ekkora tömeg kereszttüzében, ahonnan ráadásul tényleg csak úgy dőlt rám a szeretet. Nagyon-nagyon jólesett Kubatov Gábor klubelnök gratulációja, és ugyanezt mondhatom a szakosztályt képviselő Kökény Bea szavairól is. Azt is el kell mondanom, hogy a Fradi vezetősége nemcsak ilyenkor hív meg, hanem a szürke hétköznapokon is visszatérően tartják velem a kapcsolatot, folyamatosan felkínálva a segítségüket. Az is jólesik, hogy ha a sportegyesület bármelyik szakosztályának eseményét a helyszínen szeretném megtekinteni, elég telefonálnom és mindig megkapom a kért jegyeket. Szóval a Ferencváros valóban egy nagy család, ahol az ember csak jól érezheti magát. Visszagondolva is boldogság tölt el, hogy ebben a klubban tölthettem pályafutásom érdemi részét, 1962-től egészen az 1980-ig.
– Az ön köszöntése ráadásul a csapatra is jó hatással volt. Követi a Fradi eredményeit?
– Természetesen. Örülök, hogy a lányok múlt vasárnap magabiztos győzelmet arattak a Lublin ellen. El kell árulnom, hogy a Fradi meccseiből tévén legtöbbször csak az utolsó perceket merem megnézni, mert hatvan percen át nem viselném el a szélsőséges érzelmi hullámzásokat. Ha nyer a Fradi, akkor megkeresem az ismétlést, ha veszít, akkor igyekszem gyorsan elfelejteni, arra nem vagyok kíváncsi. A Győr ellen szerencsém volt, mert már az első félidőben ragyogóan játszottak a lányok. Félidőben sajnos el kellett mennem, mert a nyolcéves Karolina unokám alakítja a programot, de másnap ismétlésben természetesen a második félidőt is végiggyönyörködtem. Ez a győzelem a csapat diadala volt a papíron nagyobb nevekkel szemben. Igaz, nálunk is egyre több a külföldi, de a győri légiósokkal szemben ők szemmel láthatóan beilleszkedtek a csapatba. Nem egyszerűen csak profik, érzelmileg is kötődnek a Ferencvároshoz. Talán a szerb Andrea Lekicsnél és Dragana Cvijicsnél látszik ez a legjobban, de ugyanezt mondhatom az egyik nagy bombázónkról, a német Emily Bölkről is.
– Sokat változott a játék az ön idejéhez képest?
– Nem csak az, minden megváltozott. Annak idején nekem a mozgás a tornával kezdődött. A pesterzsébeti Attila utcai iskolában tornászgattam Gecse János testnevelőm irányításával, de tizenkét éves koromra meguntam, hogy a bukfenceknél mindig a padlón kopogott a fejem. Szerencsémre egy osztálytársam elhívott a Gyapjúfonóba kézilabdázni. Az első hónapok persze leginkább csak a közismert kidobós játékkal teltek. Balkezesként mégis hamar felfedeztek. Az ifiknél csak egy évvel idősebbek játszhattak, így nekem meghamisították az igazolásomat, amit azonban a sportorvos észrevett. Nem buktatott le, viszont kikötötte, hogy havonta jelentkezzek nála. Ez a trükközés csak az ifiknél vált be, ugyanis szinte pillanatok alatt a felnőttek között találtam magamat, akikkel a Gubacsi úton olyan iskolai tornateremben készülhettünk, ahol a folyosóról kellett nekifutni, hogy kapura lőhessünk.