Szoboszlai a kispadról szállt be, ilyen még nem történt vele a Premier League-ben

Karácsony második napján, a briteknél hagyományos Boxing Day „futballünnepen” a Premier League 19. fordulójában ma a Liverpool is pályára lépett. Szoboszlai Dominik csapata a Burnley vendége volt, és honfitársunk nem került be a kezdőcsapatba. Amióta a Vörösök játékosa, a Premier League-ben ilyen még nem fordult vele elő. Szoboszlai aztán csereként a 67. percben beszállt a meccsbe, amely a Liverpool 2-0-s győzelmével végződött.

2023. 12. 26. 17:48
English Premier League - Crystal Palace vs Liverpool
epa11018988 Dominik Szoboszlai of Liverpool looks on during the English Premier League match between Crystal Palace and Liverpool in London, Britain, 09 December 2023. EPA/DANIEL HAMBURY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Fotó: DANIEL HAMBURY

Szombaton a Liverpool számára nem sült el jól az Arsenal elleni rangadó (1-1), a Vörösök hazai pályán mindenképpen nyerni szerettek volna. A vendégek a döntetlennel megőrizték az első helyüket a tabellán, tartva az egypontos előnyüket Szoboszlai Dominikék előtt. Honfitársunk végig a pályán volt a hatalmas iramú találkozón, amelyen a hazaiak okkal háborogtak, amiért Martin Ödegaard kezezése miatt nem jutottak büntetőhöz. A Liverpool többszörösen peches volt, ziccerben a keresztlécet találta el, Kosztasz Cimikasz pedig még az első félidőben eltörte a kulcscsontját, az oldalvonal mellett egy ütközésnél nagyot esett, utána pedig felborította Jürgen Klopp vezetőedzőt, de akkor már megtörtént a baj.

Szoboszlai Dominik
az Arsenal ellen végig pályán volt a Liverpool csapaában Fotó: MTI/EPA/Adam Vaughan

A tréner megúszta a csattanást, és a lefújás utána fanyarul mondta, szívesen odaadná a saját kulcscsontját a játékosának, csak legyen egészséges újra azonnal. A Liverpool első számú balhátvédje, Andy Robertson már régóta nem hadra fogható, most kidőlt a második számú is; s a Vörösök úgy várhatták a Boxing  Day-t, hogy a keretből immár kilencen vannak a sérültek listáján. S ugyan a mai ellenfél, a Burnley a fordulót megelőzően az utolsó előtti, 19. helyen állt a tabellán, Klopp óvatosságra intett. Kiemelte, hogy többször is lenyűgözte a csapat játéka a mezőnyben, s csak azért gyűjtött kevés pontot, mert a még rutintalan, fiatal játékosainak egyelőre gondjai vannak a helyzetkihasználással.

A Liverpool a gondok ellenére vidáman készült a meccsre:

Liverpool
Karácsony a Liverpool csapatánál Forrás: X/Liverpool FC

Szoboszlai Dominik a kispadon kezdett

Egy órával a kezdés előtt kiderült, hogy Szoboszlai Dominik nincs ott a kezdőcsapatban, Jürgen Klopp a kispadra ültette le. Amióta honfitársunk a Liverpoolhoz igazolt, a bajnoki meccseken mindig kezdett: 18-ból 18-szor. A kispadra ült le Diogo Jota is, így őt már lehúzhatjuk a sérültek listájáról, miként Luis Díazt is, az Arsenal elleni meccsen elszenvedett térdsérülés a jelek szerint nem volt komoly.

Ez volt a Liverpool kezdőcsapata a Burnley ellen:

Forrás: Facebook/PoolBarátok

A Liverpool már a 6. percben megszerezte a vezetést, Cody Gakpo tette a labdát a 16-os vonala előtt helyezkedő Darwin Núnez elé, aki 17 méterről egyből kapura lőtt, és a labda a bal alsó sarokban kötött ki (0-1). Ahogyan arra számítani lehetett, a vendégek nagy fölényben voltak, Mohamed Szalah egy 16 méteres, életerős lövéssel a keresztlécet is megdöngette, de az első félidőben több gólt nem láttunk. Az 54. percben Harvey Elliott egy szépen kijátszott akció végén betalált, videós visszanézés után azonban a játékvezető visszavonta a gólt, mert a lesen levő Szalah zavarta a kapust a „kilátásban”. A 67. percben Klopp hármas cserét hajtott végre: Elliott, Gakpo és Ryan Gravenberch helyére Szoboszlai, Luis Díaz és Curtis Jones érkezett. A 82. percben Szoboszlai távolról hatalmas lövést eresztett meg, de nem találta el a kaput.

A Liverpoolnak és a Burnley-nek is akadtak helyzetei, majd a 90. percben a nem sokkal korábban beállt Diogo Jota góljával alakult ki a 2-0-s vendéggyőzelem. A Pool így a tabella élére ugrott. Az Arsenal csütörtökön lép pályára.

Manchester United: 0-2-ről 3-2

A fordulóban délután a Newcastle nagy meglepetésre hazai pályán 3-1-re kikapott a bennmaradásért harcoló Nottinghamtől. A vendégek 0-1-ről az új-zélandi válogatott Chris Wood mesterhármasával fordítottak, aki korábban a Newcastle játékosa volt. A Kerkez Milost nélkülöző Bournemouth vendéglátóként 3-0-ra nyert a Fulham ellen. A magyar válogatott hátvéd bokasérülés miatt továbbra sem volt keretben a házigazdánál, amely legutóbbi hét tétmérkőzéséből egy döntetlen mellett hatodszor nyert.

A nap utolsó meccsén a Manchester United a második félidőben kétgólos hátrányt ledolgozva 3-2-re legyőzte a vendég Aston Villát. A mérkőzést a 82. percben Rasmus Hojlund döntötte el, a manchesteriek pedig három nyeretlen meccs után tudtak újra győzni a Premier League-ben. A 20 éves dán csatár első angol bajnoki gólját szerezte. Az Aston Villa hét veretlen bajnoki találkozót követően veszített és maradt a harmadik helyen a tabellán.

Rasmus Hojlund gólja döntött Fotó: Europress/AFP/Oli Scraff