Immár több mint egy éve, 2022 decemberében került nyilvánosságra, hogy két magyar úszó ellen doppingeljárás indult. Előbb csak megszellőztették , majd hivatalosan nyilvánosságra is hozták, hogy a 2016-os riói olimpia bronzérmese, Kenderesi Tamás az egyik gyanúsított. Kenderesi nem ismerte be az ellene felhozott vádakat, miután első fokon elmarasztalták, az ügye a lausanne-i székhelyű nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elé került.
Először novemberre, majd decembere ígérték a tárgyalás kitűzését, de az időpont továbbra is csúszik, az SzPress Hírszolgálat értesülése szerint márciusban végre pontot tesz a CAS Kenderesi Tamás ügyének végére.
Dávid Gyula a testület magyar tagja
Tovább friss információ, hogy a háromtagú testületnek magyar tagja is lesz. Az eljárás rendje szerint a felperes is megjelölhetett egy tagot, és a Kenderesi Tamást képviselő csapat választása a korábbi válogatott vízilabdázó jogászprofesszor, Dávid Gyulára esett, aki immár 24 éve dolgozik a CAS kötelékében is.
Az alperesként szokatlan helyzetbe került Magyar Antidopping Csoport delegáltja ebben az ügyben a német Ulrich Haas, a zürichi egyetem professzora, akinek a jelölését Kenderesi pártfogói azért kifogásolták, mert korábban a WADA szabályzatának megalkotásában vezető szerepet töltött be, más szóval lehetnek ellenérzései a gyanúba keveredett magyar sportolóval szemben.
A választott testület vezetője az angol James Drake KC, aki több mint ötven ügyben volt már a CAS egyik bírája, a közelmúltban például elnökként tagja volt annak a bírói hármasnak is, amely négyéves eltiltással sújtotta az ártatlansága mellett mindvégig kitartó orosz műkorcsolyázó Kamila Valievát, megerősítve ezzel a WADA állásfoglalását.