A svéd játékosok már rég bevonultak az öltözőbe, amikor a magyarok még javában melegítettek koordinációs futásokkal és védekező mozdulatot végezve párosával. Talán így akarták minél jobban magukba szívni a hangulatot, ami annak ellenére parázs volt, hogy sajnos bőségesen akadtak üres székek. A legolcsóbb belépők 6000, a legdrágábbak 16 500 forintba kerülnek, a szurkolók szerint ez inkább sok, mint kevés.
Jól kezdődött a mérkőzés, a magyar válogatott elhúzott 4-1-re, a svédek szövetségi kapitánya, Tomás Axner nem késlekedett időt kérni. Ekkor még nem, csak 7-3-as magyar vezetésnél kezdték meg a felzárkózást a svédek és sajnos egyenlítettek (7-7). De csak átmenetileg. 8-7 után a kilencedik magyar gólt azért érdemes feljegyezni, mert ez volt az első, amit nem Klujber Katrin vagy Kuczora Csenge dobott: ekkor Schatzl Nadine talált be.
Minden a tervek szerint alakult
Támadásban ugyan akadtak hibák, a védekezés viszont jól működött, ahogy azt Simon Petra feladatként említette még csütörtökön, sikerült semlegesíteni Jamina Robertset (aki az első félidőben egy gólt sem dobott), Böde-Bíró Blanka is hozzátette a magáét a kapuban, így a magyar válogatott ismét ellépett 11-8-ra. Túl a félidő derekán Kuczorát, Vámost és Füzi-Tóvizit Debreczeni-Klivinyi, Simon és Bordás váltotta, s ők új lendületet adtak a csapatnak.
Négygólos előnnyel (15-11) zártuk az első félidőt, méghozzá megérdemelten, a magyar válogatott kézben tartotta a meccset.
A második félidőben sajnos gyorsan elillant az előny, a svédek háromszor is betaláltak, majd 17-17-nél ismét utolérték a mieinket. Golovin Vlagyimir időt kért.
Szemtelen gól Klujbertől, majd újabb fordulat
18-18-nál, a svéd akció közben a kapitány hosszasan magyarázott Klujbernek, aki a következő támadásnál szépen betört és szemtelenül eltekerte a labdát a svéd kapus, Bundsen mellett. Ez lett volna a tanács? Ki tudja, ezután mindenesetre ismét meglódult a magyar válogatott (21-18). Klujber és Kuczora is hat gólnál járt ekkor, Bíró Blanka pedig kottából olvasta a svéd lövéseket.
Füzi-Tóvizi sajnos két ziccert is kihagyott, ezt kihasználva egy gólra feljöttek a svédek, akiknek finoman mintha a játékvezetők is kedveztek volna, 25-23-nál nyugodtan elvehették volna tőlük a labdát, helyette Klujbert állították ki túlzott szigorral.
Lényegében kijutottunk az olimpiára
Ez sem törte meg a mieinket, 28-25-re megnyerték a mérkőzést.
Nem akarjuk elkiabálni, de ez már-már olimpiai részvételt ért.
Japán ellen akár a négygólos vereség is belefér. Ha netán kikapnánk, akkor a három csapat körbeveri egymást, tehát a minitabellán az összesített gólkülönbség dönt. Ezen a mieink jelenleg plusz három góllal állnak, a japánok pedig mínusz héttel, miután 35-28-ra maradtak alul a svédekkel szemben. Négygólos vereséggel mínusz egyre süllyednénk, de a japánok még akkor is mínusz hármon állnának. Ötgólos vereségnél egál lenne, akkor a több dobott gól döntene.
Ám reméljük, ez csupán elméleti okoskodás, ezzel a lendülettel, nem is vitás, egészen Párizsig kell hatolni. A magyar válogatott fennállása során eddig 18-ból 18-szor legyőzte Japánt. Meglesz a tizenkilencedik is…