A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) célkitűzését máris teljesítette a nemzeti csapat. Az MKSZ a kontinenstorna előtt a legjobb hatba kerülést fogalmazta meg elvárásként Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttesének, amely hibátlan teljesítménnyel, három győzelemmel abszolválta a debreceni csoportmérkőzéseket, majd háromszor nyert a szintén a Főnix Arénában zajló középdöntős csoportban is, így az utolsó forduló eredményétől függetlenül bebiztosította elődöntős szereplését. A franciák elleni középdöntős zárómeccsen ugyan odalett a válogatott veretlensége, az eddigi teljesítmény várakozáson felüli – különösen a svédek és a románok elleni siker kiemelendő a torna korábbi szakaszából.
A Franciaország elleni vereség ugyanakkor azt eredményezte, hogy a középdöntős csoportja második helyezettjeként a másik csoportelsőt, az összes eddigi meccsén nyerő Norvégiát kapta ellenfeléül a legjobb négy között a nemzeti csapat. A találkozó favoritjai egyértelműen a norvégok, akik az előző két Eb-t megnyerték, csakúgy, mint a nyári olimpiai játékokat. Nem mellesleg Magyarország legutóbb tíz éve tudta legyőzni Norvégiát. Mégsem minden a címvédő mellett szól!
Klujber Katrin gólerősebb, de Győri-Lukácsi Viktória a leghatékonyabb
Az EHF hivatalos Eb-oldalán több kategóriában is elérhetőek információk a játékosok eddigi teljesítményéről . A góllövőlistát megnyitva például rögtön azzal szembesülhetünk, hogy a magyar csapat erőssége, Klujber Katrin jelenleg jobban áll, mint a norvég szupersztár, Henny Reistad! Hét meccs után a Ferencváros játékosa 46-35-re vezet a szerzett gólok tekintetében, ha azonban egy kicsit a számok mögé nézünk, láthatjuk: hatékonyságban az ellenfél ásza áll jobban. Reistad 57 dobásból érte el találatainak számát, ami 61,4 százalékos hatékonyságot jelent, míg Klujber 80 próbálkozásból talált be 46-szor (57,5 százalékos teljesítmény). A magyar csapatból egyébként a legjobb mutatóval az összesített lista kilencedik helyén álló Győri-Lukács Viktória rendelkezik, ő az eddigiekben 70,2 százalékban értékesítette helyzeteit (47/33). A norvég Deila Thale Rushfeldt csak megközelíteni tudja ezt az értéket (37-25, 67,6 százalékos teljesítmény).
Szemerey Zsófi eddig jobb, mint Böde-Bíró Blanka
A magyar válogatott védelme a torna korábbi szakaszában állta a próbákat. A kapusok párbajában eddig Szemerey Zsófi áll jobban, a 153 kapujára tartó lövésből 60-at hárító kapuvédő a torna összes kapusa között az ötödik helyen áll a védések számát illetően. Norvég „kollégája”, Silje Solberg-Oesthassel 133-ból 49 alkalommal tudott védeni, míg Böde-Bíró Blanka 91-ből 23-szor. Norvégia kapuját Solberg mellett Katrine Lunde és Eli Marie Raasok védte még, közülük a legjobb átlaggal utóbbi rendelkezik (48,89 százalék), igaz, hogy a 28 éves játékos eddig mindössze három meccsen bizonyíthatott. Érdekesség, hogy a torna eddigi szakaszának öt leglátványosabb védése között egyik gárda kapusa sem szerepel.
Akik a helyszínen szurkoltak a magyar válogatott valamelyik mérkőzésén, észrevehették, hogy az EHF ezúttal is minden lövés után kiírta az eredményjelzőre, hogy az adott lövés milyen sebességgel zúdult a kapura. Ezek után természetesen ebben az összevetésben is van egy ranglista, amelynek 10. helyén Kuczora Csenge áll a franciák elleni, 106,49 km/órás sebességű bombájával. Szerepel még a listán Vámos Petra (103,25), Simon Petra (102,74) és Klujber (102,35) is magyar részről, norvég oldalról viszont csak Reistad, aki csapata hetedik meccsén 103,5-ös sebességgel vette célba a kaput.