Carlos Alcaraz az első szettben keményen megdolgozott a vezetésért Jack Draper ellen. 4:2-nél ugyan brékelőnybe került, de a legjobb brit játékos – aki a honfitársai közül egyedüliként jutott be a legjobb 16 közé – visszabrékelt. A 21 éves spanyol 6:5-ös vezetésénél újra elvette az ellenfele adogatását, így 7:5-re behúzta az első játszmát. A mérkőzés ezzel érdemben véget is ért. A folytatásban Draper árnyéka volt önmagának, Alcaraz 6:1-re hozta a második játszmát. Kiderült, hogy mi hozott fordulatot, Draper sérülés miatt ápolást kért, de nem tudta folytatni a mérkőzést. Kicsit ijesztő, hogy csupán 23 évesen már csípősérülés miatt kínlódik.
– Nem így akartam nyerni – szabadkozott Alcaraz, majd persze jobbulást kívánt Drapernek, aztán persze kimondta a lényeget, örül, hogy ott van a legjobb nyolc között az Australian Openen.
Ahol Novak Djokovics lesz az ellenfele. A cseh Jiri Lehecka sokkal nagyobb erőbedobásra késztette minden idők legjobb játékosát, mint amit a végeredmény (6:3, 6:4, 7:6) mutat. A harmadik szettben már Lehecka volt fölényben, de persze a rövidítést a műfaj koronázatlan király hozta 7-4-re.
Miért nem nyilatkozott Djokovics Jim Couriernek?
A meccs legemlékezetesebb és vitát kiváló jelenete a kézfogás után következett. A kilencvenes évek elejének legjobbja, a korábbi hatszoros Grand Slam-tornagyőztes Jim Courier készített volna interjú Djokoviccsal a pályán, de Djokovics csak ennyit mondott a közönségnek címezve a szavait: „Köszönöm a biztatást, találkozunk a következő fordulóban”. Majd faképnél hagyta Couriert.
Persze mindenki azt találgatta mi lehetett az oka Djokovics viselkedésének. A szerb kiválóság kiosztott néhány aláírást, a szerb szurkolókkal persze külön ünnepelt, majd már a színfalak mögött készségesen nyilatkozott a Europort másik riporterének, Barbara Schettnek. Előkerült két idősebb szurkoló is, akik már 20 éve, a szerb teniszező első melbourne-i fellépésekor a rajongói voltak. Djokovics szívélyesen társalgott velük is, de amire mindenki kíváncsi lett volna, azt Barbara Schett nem merte megkérdezni.
Courier maga tréfával igyekezett elütni a dolgot. Humorosan úgy fogalmazott, Djokovics nyilván profi riporterrel, Barbara Schettel akart beszélgetni…
A sajtótájékoztatón Djokovics elmondta, arra a tévériporterre orrolt meg, aki élő adásban tiszteletlenül beszélt róla, azt javasolva, Djokovicsot idén is ki kellene tiltani Ausztráliából.
Ki az esélyese az Alcaraz–Djokovics negyeddöntőnek?
Novak Djokovics tavaly többször kijelentette, hogy a párizsi olimpián aratott győzelmével végképp mindent elért, amiről csak álmodhatott, azóta már csupán kedvtelésből teniszezik. Az Australian Opent azonban láthatón nagyon komolyan veszi. Egyre javul a formája, semmi sem árulkodik arról, hogy már 37 éves.
Alcarazzal szemben persze fizikálisan ő is hátrányban lesz. Mégis, általános véleményként a 21 éves spanyolnak javulnia kell, ha le akarja győzni Djokovicsot. Alcaraz már korábban beszélt róla, hogy a felkészülés alatt rengeteget dolgoztak a szerváján, a második forduló után, amikor 16 ászt ütöt, még viccelődött, mekkora szervagép vált belőle. Draper ellen az első szerváinak csupán a 40 százaléka volt jó, a 6 ász mellé 5 kettős hibát is vétett. Djokovics ellen ez aligha fér majd bele.
Kettejük egymás elleni mérlegében Djokovics 4-3-ra vezet, a legutóbbi mérkőzésüket a párizsi olimpi döntőjében a szerb kiválóság nyerte.
Australian Open, nyolcaddöntők:
Férfiak:
Zverev (német, 2.)–Humbert (francia, 14.) 6:1, 2:6, 6:3, 6:2
Djokovics (szerb, 7.)–Lehecka (cseh, 24.) 6:3, 6:4, 7:6 (7-4)
Alcaraz (spanyol, 3.)–Draper (brit, 15.) 7:5, 6:1-nél Draper feladta
Paul (amerikai, 12.)–Davidovich Fokina (spanyol) 6:1, 6:1, 6:1
Nők:
Szabalenka (fehérorosz, 1.)–M. Andrejeva (orosz, 14.)
6:1, 6:2 Gauff (amerikai, 3.)–Bencic (svájci) 5:7, 6:2, 6:1
Badosa (spanyol, 11.)–Danilovic (szerb) 6:1, 7:6 (7-2)
Pavljucsenkova (orosz, 27.)–Vekic (horvát, 18.) 7:6 (7-0), 6:0
Íme, Djokovics bizarr villáminterjúja: