Régi ismerősöket köszöntenek egymásban a Manchester City és a Real Madrid játékosai, mert az elmúlt néhány idényben rendre összekerültek a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában. Ez idén sincs másképp, de arra minden bizonnyal kevesen gondoltak volna, hogy a végső győzelemre két legesélyesebbnek tartott csapat azért vív meg a másikkal, hogy egyáltalán a legjobb tizenhat közé jusson. Pedig most ez történik.
A City és a Real sem remekelt
És ezt az angolok és a spanyolok maguknak köszönhetik, hiszen a megújult BL alapszakasza során egyikük sem brillírozott, és akkor még finoman fogalmaztunk. A Real Madrid öt győzelme mellett háromszor is kikapott, nehéz eldönteni, hogy a Lille elleni idegenbeli vagy a szebb napokat látott AC Milan elleni hazai vereség volt-e sokkolóbb, a hullámvölgyeknek mindenesetre az lett a vége, hogy a címvédő a tizenegyedik helyre szorult, és ezzel lemaradt az egyenes ágon a nyolcaddöntőbe jutást biztosító pozíciókról.
![A Real Madrid és a Manchester City gyakran összefut egymással](https://cdn.magyarnemzet.hu/2025/02/_2mflQ3kXi1YJSWqOBFnN-_QfHpcZEzuD5DpSF_Wnr4/fit/1200/801/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50L2I4OTNkMjE4NzMzNDRhNDJiMTA3MTZiMzIyZjc0ZGM2.jpg)
A spanyolok pechjére nem ők voltak az egyetlenek a Bajnokok Ligája alapszakaszában, akik kellemetlen meglepetést okoztak a szurkolóiknak. A 2023-as győztes Manchester City egymás után kapta a pofonokat, és nem állt messze attól, hogy már az alapszakasszal véget érjen számára a kupasorozat, de az angolok végül megemberelték magukat, és az utolsó fordulóban hátrányból fordítva 3-1-re felülmúlták a Club Brugge-t. Így felkapaszkodtak a 22. helyre, azaz még befértek a legjobb huszonnégy közé.
– Ott vagyunk, ahol vagyunk, de én jól tudom, hogy ez a csapat különleges dolgokra képes, és remélhetőleg ezt bizonyítani is fogja – bizakodott a Manchester Cityt irányító Pep Guardiola. – Jobb otthon játszani a visszavágót, mert ha hosszabbításra kerülne sor, akkor a szurkolótáborod ott állna mögötted. De nekünk idegenben kell játszanunk a második meccset – ha a 22. helyen végez valaki, nem számíthat szívességekre. A labdarúgásban ki kell érdemelni a dolgokat, mi nem érdemeltük ki, még csak közel sem voltunk hozzá. Ezért vagy a Bayernnel vagy a Reallal kerülhettünk össze, szóval megkaptuk, amit érdemeltünk. Többször is előfordult az elmúlt kilenc évben, amióta itt vagyok, hogy szenvedtünk, de mindig felálltunk.
Nem gyenge a Manchester City
A legjobb tizenhatban tehát a kettőből az egyik gigász nem lesz ott. A közelmúlt egymás elleni párharcai alapján lehetetlen megjósolni, hogy melyikük nyeri a csatát. 2020-ban (nyolcaddöntő) a City, 2022-ben (elődöntő) a Real, 2023-ban (elődöntő) a City, tavaly (negyeddöntő) pedig a Real jutott tovább.
– Ez egy szórakoztató és kiegyenlített meccs lesz, nehéz megjósolni, hogy mi fog történni – mondta Carlo Ancelotti, a Real Madrid trénere. – Ez egy két topcsapat, amely a legjobbat fogja kihozni magából. Meglep, hogy a Premier League-ben elmaradnak a megszokott teljesítményüktől, mert a legutóbbi két-három mérkőzésen nekem ugyanolyan erősnek tűntek, mint amilyenek korábban voltak. Nem tartom őket gyenge csapatnak, fantasztikus játékosaik vannak.
Mindkét csapat volt már jobb formában. Pep Guardiola együttese bő egy hete 5-1-re bukta el a legutóbbi rangadóját az Arsenallal szemben, Carlo Ancelottié pedig az elmúlt hétvégén játszott 1-1-es döntetlent az Atléticóval. Ez alapján és a City sebezhetőségét látva inkább Madridban bizakodhatnának, ugyanakkor a Realnak toldozott-foltozott védelemmel kell harcba szállnia, mert David Alaba, Dani Carvajal, Éder Militao és Antonio Rüdiger sem hadra fogható. Persze az angoloknál is vannak hiányzók, Rodri, Nathan Aké és Jeremy Doku sem bevethető.
Bajnokok Ligája, a nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések, keddi program: Brest (francia)–Paris Saint-Germain (francia) 18.45 |