Nincs béke az asztaliteniszben, egymásra mutogatnak a felek

Reagált a Magyar Asztalitenisz-szövetség (MOATSZ) a korábbi férfi szövetségi kapitány, Lindner Ádám nyílt levelére, amelyben éles kritikát fogalmazott meg a vezetőséggel szemben. A szövetség hozzánk is eljuttatott válaszában Lindner eredményeit kéri számon, illetve megtudtuk, milyen szakmai programmal igyekeznek javítani az itthoni asztalitenisz helyzetén, miután a májusi világbajnokságon egyéniben mindössze egy magyar versenyző, Póta Georgina jutott ki.

2025. 04. 29. 18:11
Nem éppen a fénykorát éli a magyar asztalitenisz...
Nem éppen a fénykorát éli a magyar asztalitenisz... Fotó: MTI/EPA Szilágyi Anna
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MOATSZ reagált korábbi cikkünkre, amelyben megírtuk, hogy a május 17–25. között Dohában sorra kerülő asztalitenisz-világbajnokságon egyesben mindössze a rutinos Póta Georgina lesz ott. A magyar férfiválogatottat 2023 ősze és 2024 júniusa között irányító Lindner Ádám a Facebookon reagált a magyar asztalitenisz példátlan süllyedésére. 

Póta Georgina lesz az egyedüli magyar versenyző egyesben a májusi asztalitenisz-világbajnokságon
Póta Georgina lesz az egyetlen magyar versenyző egyesben az asztalitenisz-világbajnokságon    Fotó: MTI/EPA Szilágyi Anna

Ahogy Lindner összességében fogalmazott: a magyar szövetséget az arrogancia, a kompromisszum teljes mértékben való elutasítása, a „megfelelő embert a megfelelő helyre” elv hiánya, a sportági értékek lebecsülése, a korábbi sikerek, pozitívumok figyelmen kívül hagyása, a lojalitásalapú támogatások, a szakmaiatlanság és az alulról  építkezés felismerésének hiánya jellemzi.

Reagált a szövetség

Lencse Gyula, a MOATSZ főtitkára nekünk küldött levelében leírja, hogy Lindnernek tíz éve volt jelentős változásokat eszközölnie a magyar asztaliteniszben, ez viszont elmaradt, s a váltást jól mutatta, hogy az új elnököt kétharmados többséggel választották meg. 

Póta kijutása a párizsi olimpiára – a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott – és a dohai világbajnokságra már az új elnök, Kovacsics Imre érdeme. Mint írják, Póta két évvel ezelőtt már a válogatottságtól visszavonult, és az elnök beszélte rá a folytatásra. 

Az pedig, hogy több ilyen szintű játékossal nem rendelkezik a magyar asztalitenisz, nem az elmúlt két esztendő hozadéka.

A szövetség hozzáteszi, noha férfi egyéniben nem lesz magyar versenyző, párosban a 18 éves Lei Balázs szlovák párja mellett elindulhat a 64-es mezőnybe. 

A levél végén pedig a MOATSZ egybeszedte a már két éve megválasztott elnökség szakmai programját, ezt változtatás nélkül közöljük.

  • Háromszorosára emelték a megyei szövetségek támogatását, hogy tömegbázist tudjanak növelni.
  • Tizenegy kiemelt klubot támogatnak anyagilag, és egyeztetnek a szakmai programjukról.
  • További tíz klubot támogatnak pénzeszközzel, működésük biztosításához.
  • Elindították a Mechlovits-programot, amely folytatódik a Héraklész-programba, majd a kiemelt játékosok menedzselésével, egészen a felnőttválogatottig.
  • Megbecsülik az elfelejtett világbajnokaikat, legendáikat.
  • Folyamatosan népszerűsítik a sportágat.

Ezzel a cikkel részünkről lezártnak tekintjük a történteket, s ami a legfontosabb, május 17. és 25. között Dohában kettő magyar asztaliteniszezőnek szurkolhatunk: Póta Georgiának egyesben és Lei Balázsnak párosban. 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.