A súlyemelés a tizenkettedik legsikeresebb olimpiai sportág Magyarországon. Legendás versenyzők, legendás edzők emlékezetes teljesítménye adott rangot a sportágnak, aminek a fénye mára megkopott. Tavaly, a párizsi olimpiára már egyetlen súlyemelőnk sem szerzett indulási jogot, az azt megelőző három ötkarikás játékokon is egyedül Nagy Péter szerepelt. Az ólomsúlyú emelő a jövőben elnökként dolgozik azon, hogy megreformálja a lejtmenetbe került magyar súlyemelést.

Változásért kiáltott a súlyemelés
Azt, hogy a sportág bajban van, Nagy Péter évek óta a saját bőrén érezte és tapasztalta. Egyre kevesebb megbecsülést és támogatást kapott, hiába képviselte Magyarországot, és szerzett egy Eb-ezüst és két -bronzérmet.
Hosszú évek óta ott volt a levegőben, hogy változás kell a sportágban ahhoz, hogy sikereket érhessenek el a súlyemelők. Az elmúlt években a sportolók voltak a szövetségért, ami egy hibás működés. Kevés alapos, szakmai alapon hozott döntés született, aminek a vége az lett, hogy az előző olimpián nem volt magyar versenyző. A sportág szereplőivel többször beszélgettünk arról, hogyan lehetne változtatni, és körvonalazódott egy csapat, amely engem választott vezetőjének, ezért vállaltam el, hogy elindulok az elnöki posztért
– foglalta össze indulásának okát Nagy Péter.

Amikor bejelentette, hogy megpályázza az elnöki posztot, akkor a volt elnök, Dobos Imre üdvözölte a döntést, sőt kijelentette, hogy nem jelölteti magát. Később arra hivatkozva, hogy a sportág többsége őt támogatja, mégis elindult a posztért. A kampány végén egészen durva kijelentéseket tett, ellenfelét hazugnak nevezte, és mindenhol elmondta, hogy vele szemben senkinek nincs esélye, ő marad az elnök. – Mindent elkövetett a háttérben, hogy megtartsa a hatalmát. A szövetség a szűkös anyagi lehetőségei ellenére pénzosztásba kezdett, amivel gyakorlatilag a szavazatokat akarta megvásárolni. Azonban a klubok érezték, hogy nem ez a jó út.
Egy olyan világos, szakmai alapokon nyugvó programot raktunk le az asztalra, ami kiutat mutat a jelenlegi helyzetből. A mi feladatunk, hogy megkönnyítsük a sportolók és az edzők mindennapi munkáját. A megfelelő anyagi forrásokat a szövetség igyekszik előteremteni ehhez, de az elvtelen pénzosztásnak vége
– jelentette ki a 39 éves megválasztott elnök.
Nagy Péter a sportágért dolgozik, nem fordítva
A közgyűlésen csak elnököt választottak, májusban újabb közgyűlést hívnak össze, ahol megválasztják az új elnökséget. Feladat addig is van bőven, teljes átvilágítást kértek a szövetség működésére, és persze a mindennapi munka is elindult, hisz közeleg az Európa-bajnokság. A korábbi vezetés azonban, ahol tudja, megnehezíti Nagy Péter dolgát.
A közgyűlés napján lekapcsolták a szövetség hivatalos oldalát, mondván, az más szellemi tulajdona. Dobos Imre leadta a bankban a bankkártyát, amivel a kifizetéseket tudjuk intézni, a volt főtitkár, Takács Mária pedig pont a közgyűlés napján hagyta el azt a telefont, amin a kifizetésekhez szükséges kétfaktoros hitelesítést lehet elvégezni. Mivel a cégbíróságon még nem vagyok bejelentve elnöknek, ezért jelenleg intézkedni sem tudok. A szövetség alkalmazottainak fizetését is csak körülményesen tudtuk kifizetni.
Nincs pontosan vezetve, hogy milyen technikai eszközökkel gazdálkodhatunk, több fontos belépési kódot, ami például a versenyszervezéshez kell, nem tudtak megadni, mondván, nem tudják, ki ismeri azt. A hátráltatások ellenére rendet kell tennünk nagyon gyorsan, ezért kértünk teljes átvilágítást – vázolta a legsürgősebb feladatokat a hússzoros országos bajnok, külön kiemelve, hogy egyelőre társadalmi munkában vezeti a szövetséget, a munkáért fizetést nem kap.

Los Angeles után jöhet a nagy változás
Bár úgy tűnhet, hogy a rengeteg teendő mellett éppen az elnöki programjának alapja, a szakmai munka szorul háttérbe, de ez nem így van. Nagy Péter a megválasztása óta folyamatosan egyeztet és tárgyal, hogy mielőbb elindulhasson a változás a sportágban. – Ahhoz, hogy a magyar súlyemelés ismét sikereket érjen el, elsősorban az utánpótlást kell bővíteni. Népszerűsíteni kell a sportágat, fiatalokat kell megnyernünk a súlyemelésnek.
Ígérni biztosra nem tudom, hogy ez már 2028-ban, Los Angelesben látványos változást hoz, de mindent elkövetünk azért, hogy legyen versenyzőnk az olimpián, addig pedig a bázisunk szélesítése mellett azon kell dolgozzunk, hogy versenyeken, például Európa-bajnokságon, világbajnokságon indulhassanak a súlyemelőink
– fogalmazott a szövetség elnöke.