Gyári munkástól a Premier League hőséig: Jamie Vardy tündérmeséje véget ért, de a legenda örök

Egykor Sheffieldben gyári munkásként élte mindennapjait, 38 évesen pedig tiszteletkörrel búcsúzott tőle a Leicester City stadionja. Jamie Vardy története ma már nem csupán futballsztori: a bizonyíték arra, hogy a kitartás, a szív és egy-két Red Bull is elég lehet ahhoz, hogy valaki a Premier League legnagyobbjaival versenyezzen.

2025. 05. 28. 12:30
Fotó: MI NEWS Forrás: NurPhoto
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jamie Vardy – aki pályafutása 500. mérkőzésén megszerezte 200. gólját a Leicester City színeiben – többek között olyan címekkel búcsúzik a klubjától, mint a Premier League-trófea, az FA-kupa, az angol Szuperkupa, a Premier League Aranycipő vagy éppen az Év játékosa díjak, mindez pedig tökéletesen összefoglalja azt az elképesztő utat, amit a legendás támadó bejárt.

Jamie Vardy a Leiester City színeiben Premier League legenda lett.
Jamie Vardy a Leiester City színeiben Premier League-legenda lett. Fotó: AFP/Justin Tallis

Vardy nem a klasszikus futballista megtestesítője

Vardy neve szinte egybeforrt a Leicester Cityvel, pedig 25 éves koráig egyetlen profi csapat sem szerződtette. A Sheffieldben dolgozó gyári munkás mindennapjai közé nem illettek a sztárpillanatok, ám a Fleetwood Townban (az ötödik vonalban) mutatott villanásai elégnek bizonyultak: 2012-ben az akkor még esélytelennek tartott Leicester egymillió fontért leigazolta őt. Amikor a hivatalos bejelentést közzétették, a közösségi médiában így reagáltak a szurkolók: „A Leicester fizet egy névtelen csatárért egymilliót? Hová tart a futball?”

A Leicester City menedzsere Claudio Ranieri olykor szigorú volt Jamie Vardy-val.
A Leicester City menedzsere, Claudio Ranieri olykor szigorú volt Jamie Vardy-val. Fotó: AFP/Lindsey Parnaby

Négy évvel később, Claudio Ranieri irányításával, a Leicester az 5000:1-es odds ellenére megszerezte a Premier League bajnoki címét. Vardy 24 góljával segítette a Rókákat, egymást követő 11 bajnokin betalálva új csúcsot állított fel. 

Ez annak tükrében is hihetetlen teljesítmény, hogy Vardy nem volt soha az a klasszikus sportoló: reggelenként energiaital, meccs előtt omlett és újabb Red Bull, majd sör és cukorkával spékelt vodka, ha egy izomsérülés lassabb gyógyulást ígért. 

Egy korábbi interjúban így foglalta össze a rutint:

– Felkelek, megiszom egy Red Bullt, megyek átöltözni, majd kávé és omlett következik – mindezt Red Bullal kísérve. Egészen hozzászokott a szervezetem, nem okoz gondot  – árulta el a lazaságáról ismert angol támadó korábban.

Jamie Vardy lábai még bírják

Vardy karrierjének mérföldköve volt az angol élvonalban elért 100. találat 2020 nyarán, s ez neki kevesebb meccsen sikerült, mint sok nagy elődjének. 

Nem sokkal később Aranycipőt is nyert 33 évesen, pályafutása során pedig 145 Premier League‑gólt jegyzett 342 meccsen. 

A valódi koronát azonban az FA‑kupa jelentette: 2021-ben a Rókák a Wembley-ben lemosták a Chelsea-t, és ezzel a Leicester története során először hódította el az FA-trófeát. A győzelmet a klub szeretett elnökének, Vichai Srivaddhanaprabhának ajánlotta, aki tragikus balesetben hunyt el 2018-ban.

Jamie Vardy a családja körében búcsúzott a Leicester City csapatától
Jamie Vardy a családja körében búcsúzott a Leicester City csapatától. Fotó: MI News/NurPhoto

2025-ben, miután a Leicester újra kiesett, Vardy 500. mérkőzésén a 200. gólját is megszerezte. A szezon végén személyesen búcsúzott el a szurkolóktól: felesége, Rebekah és a család kíséretében tett tiszteletkört a King Power Stadionban, majd – fekete melegítőben, sapkában – egyedül távozott a seagrave‑i edzőközpontból, kezében kartondobozzal.

A klub szobrot készül állítani a hűséges támadónak, hiszen Vardy neve mára elképzelhetetlen a Leicester City nélkül. Bár hivatalosan még nem jelentette be visszavonulását, Vardy állítólag nem szeretné, hogy a karrierje csupán mesés emlék maradjon.

Addig folytatom, amíg a lábaim bírják

– mondta nemrég. A Premier League 15. legeredményesebb gólszerzőjeként és a klub legnagyobbik ikonjaként már így is beírta magát a futball történetébe. Gyári műhelytől stadionlegendáig tartó útja pedig örök bizonyíték marad arra, hogy néha a legjobbak a legtöbbet későn érkeznek.

 

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.