A Nemzeti Sportfejlesztési és Módszertani Intézet feladata, hogy szakmai tartalommal töltse meg a programot. Mivel a közelmúltban sok kérdést kapott az LA10-zel kapcsolatban, Schmidt Ádám elmondta: azért választották ezt a program nevének, mert Gyulay Zsolt, a MOB elnöke székfoglalójában kiemelte, szeretné, ha a magyar olimpiai csapat az ő irányítása alatt szerezné meg a kétszázadik aranyérmét.

– Mivel Párizsban Gulyás Michelle a százkilencvenediket nyerte meg, így a Los Angeles-i tízzel meglehet a kétszázadik – fogalmazott Schmidt Ádám, aki ezt nem tartja szürreális célnak, és nagyobb esélyt ad erre, minthogy Magyarország 2028-ban kerüljön be a tíz legeredményesebb ország közé. Az államtitkár a közelmúlt eseményei közül kiemelte, hogy a héten átadták az Országos Sportegészségügyi Intézet, közismertebb nevén a Sportkórház új szárnyát, amely XXI. századi körülményeket biztosít a sportolóknak. Gyulay Zsolttal közösen kijelölték a milánó-cortinai, valamint a Los Angeles-i keretet, és több olyan újítást vezettek be, amelyek segítik a versenyzőket az LA10 Program megvalósításában.
Schmidt Ádám megígérte, hogy mivel a gyeplabdázóknak jelenleg egyetlen hivatalos pályájuk sincs Magyarországon, ezért 2026-ig építenek egyet.
Ehhez támogatást is nyújtanak az államtitkárság részéről.
A közgyűlésen MOB Életműdíjat vehetett át Kemény Dénes, a férfi vízilabda-válogatott háromszoros olimpiai aranyérmes szövetségi kapitánya. MOB Érdemérem elismerésben részesült Kovácshegyi Ferenc úszó mesteredző, Markovits László olimpiai kilencedik helyezett teniszező, a Vasas SC elnöke és Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornász, a Magyar Torna Szövetség elnöke. Utóbbi nem tudott jelen lenni a közgyűlésen. Az MTI hozzátette, hogy az Egyenlő Esélyekért Díjat kapta meg Szarka Tünde, a paratekvondó-válogatott szövetségi kapitánya, míg a MOB Média Díját Tóth Bálint, az M4 Sport szerkesztő-riportere vehette át.
A MOB-elnök Gyulay Zsolt meghívta a NOB új vezetőjét, Kirsty Coventryt
Gyulay Zsolt, a MOB elnöke bejelentette, hogy méltó módon szeretnék megünnepelni a szervezet megalapításának 130. évfordulóját. Mint elmondta, az első kapcsolódó rendezvény a június 23-án a Városligetben sorra kerülő Olimpiai nap lesz, a decemberi ünnepségre pedig meghívták Kirsty Coventryt, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) tavasszal megválasztott új elnökét.

Fürjes Balázs, a NOB magyar tagja többek között a Los Angeles-i olimpia véglegesített programjáról beszélt. Hangsúlyozta: magyar szempontból jó hír, hogy a 3x3-as kosárlabdában nyolcról 12-re, női vízilabdában tízről 12-re emelték a résztvevő csapatok számát, és úszásban is megnőnek a magyar éremesélyek azzal, hogy több lesz az 50 méteres versenyszám.
14-22 magyar induló lehet a téli olimpiai játékokon
A közgyűlésen egyhangúlag elfogadták a 2024. évi működésről szóló különböző beszámolókat, valamint elfogadták a MOB 2025. évi költségvetését. Beszámoló hangzott el az idei bakuriani Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválról, valamint a szkopjei Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivállal kapcsolatos célkitűzésekről és irányelvekről.
Mint kiderült, a nyári EYOF-on népes küldöttség, 152 fiatal versenyző képviseli majd a magyar színeket.
Ezeket szintén jóváhagyta a tagság, akárcsak a 2026-os milánó-cortinai téli olimpiára vonatkozó sportágankénti előrejelzéseket. Fábián László főtitkár tájékoztatása szerint Olaszországban 14-22 fős lehet a magyar versenyzői csapat, a legjobb eredményeket a hagyományoknak megfelelően a rövidpályás gyorskorcsolyázóktól várják.
Módosították az alapszabályt, valamint a MOB tiszteletbeli tagjává választották Magyar Zoltánt, Markovits Lászlót és Dunai Antal olimpiai arany- és ezüstérmes labdarúgót.