Nem sokkal saját együttese, az R-GO 1982-es megalapítása után a közönség és a szakmai ítészek együttesen választották meg az év énekesének, szövegírójának, illetve zeneszerzőjének, mely utóbbi kategóriában hamarosan ismét a legjobbnak bizonyult– olvasható az Origo cikkében.Az elmúlt napokban az Erkel Színházban mutatták be első musicaljét, Az ég tartja a földet címmel, amely Árpád-házi Szent Erzsébet történetét dolgozza fel, Lezsák Sándor költészete alapján.Az R-GO pedig idén májusban a Papp László Budapest Sportarénában tervezi megünnepelni fennállása negyvenedik évfordulóját. A jeles dátum apropóján a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével kitüntetett alapítótag, Szikora Róbert az Origónak adott interjújában idéz fel életéből, pályafutásából néhány hangsúlyos epizódot. Szóba kerülnek a rendszerváltás és az azt megelőző világ sajátosságai is, valamint elárulja, van-e benne félsz, amikor a politikával kapcsolatban fejti ki a véleményét.Ahogy beszél arról is, hogy milyen megélni a zenésztársak elvesztését, tart-e a mulandóságtól. Sztankay Ádám Szikora Róberttel még télen beszélgetett.
Csiki dam és a szocializmus: aki meglékelte a rock and rollt
Dobosként kezdte a pályafutását, frontemberként lett hivatása egyik idolja.
Múlt év decemberében volt a hatvannyolcadik születésnapja. Megérinti az évek pergése?
„Őszintén mondom: nem zavar. Kissráckoromban kíváncsiság volt bennem: mi lesz majd vajon kétezerben? Beláthatatlanul távolinak tűnt a dátum. Ma már kétezer-huszonkettőt írunk, adná magát a koromhoz passzoló kérdés: félek-e a haláltól? Nem félek, hiszen a mi Urunk már legyőzte. Nincs olyan, hogy halál – az csak egy átmenet –, eljön a feltámadás.”
A részvét persze önben is munkál, amit az ifjú Babicsek Bernát tragikus halála kapcsán tett segítő gesztusai is jeleztek. Személyében olyan kollégát veszített el, aki négy évig harmonikázott az R-GO mellett. Bizonyára erős hittel sem könnyű feldolgozni a történteket, ahogy az olyan emblematikus zenésztársak közelmúltbeli váratlan eltávozását sem, mint a járvány áldozatává lett Balázs Fecóét, Kóbor Jánosét.”
„1980 decemberében a Hungária együttes téli turnén volt, amikor valaki bejött a szállásunk éttermébe és elmondta: lelőtték John Lennont. Számomra a Beatles volt az álomzenekar. Mind a négy tagja emblematikus művész, de Paul McCartney és John Lennon szerintem egy egészen más, éteri dimenzióhoz tartoznak. Hallottam, amit abban az étteremben mondtak, de nem fogtam fel azonnal, a szívemig érően. Idő kellett hozzá. Ugyanígy van ez akkor is, amikor a honfitársaim közül halnak meg drámai körülmények között ikonikussá lett zenésztársak. Nemcsak Bernát, hanem a két idősebb zenésztársam esetében is.
További Sztárvilág híreink
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Szikora Róbert (Fotó: Origo/Csudai Sándor)
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
Kiderült, mi okozta a tüzet a miskolci Barlangfürdőben - videó
Élet az agyhalál után
A sütőtök héja kincset ér, többé ki ne dobd! 5 tipp a felhasználására
Vezércikk – Válaszok helyett Magyar Péter nekiment a közmédia riporterének + videó
"Hülye turista" - rajongók sokasága szállt az országot elhagyó Csonka András védelmébe
Scholz és Putyin egyórás telefonbeszélgetést folytatott egymással
Gólokat nem, de tömegverekedést hozott Izrael franciák elleni meccse
Órányi küszködés után portugál gólgála Lengyelország ellen
Magyar Péter nem felelne meg a saját pártja toborzási feltételeinek
Gálvölgyi János körmönfont támadása Orbán ellen
Ki válthatja David Pressmant? – Az új amerikai nagykövet esélyesei
Schiffer András: A Tisza párt nem alkalmas arra, hogy megfelelően kormányozza az országot