Carola Rackete, a Sea-Watch 3 kapitánya sztárstátusba emelését legutóbb a német Bild című lapban segítette meg a bevándorláspárti sötétség. Akarom mondani, értelmiség. Az embercsempész hajó német kapitánya szerint minden „menekültet” kötelessége befogadni Európának. Se felső határ, se apelláta nincs. Aki pedig a kinyilatkoztatásával vitatkozni mer, az náci, titokban a Mein Kampfot lapozgatja, de minimum szimpatizál Orbán Viktorral.
A haladó liberálisok hasonló vitaképtelenségének persze nincs igazi hírértéke. A liberális megmondja, mit kell gondolni az ideális (liberális) világról, a vele vitatkozni merészelő vakmerőket pedig kirekeszti, kiátkozza, kirúgatja, tönkreteteti, jelöletlen sírba dobatja. Fasisztázza, populistázza, homo- és transzfóbozza, nácizza, majd kifújja magát. Megpihen. De csak egy pillanatra, hiszen sok még a teendő, sokan vannak még, akik nem liberálisok, és akiket meg kell győzni az egyetemes igazságokról.
A tények pedig nem számítanak. Szót sem érdemelnek. Sőt! Az igazság meg a tények nem átallanak Orbán kottájából játszani. A populizmus rémisztő himnuszát adják elő minden áldatlan nap. Az igazságot ezért be kell tiltani, a tényeket pedig cenzúrázni szükségeltetik.
Ez utóbbi tevékenységek egyébként meglehetősen jól haladnak, elég csak a Facebook-cenzúrára gondolni, vagy a német sajtóra, amely olyan fáradhatatlan lelkesedéssel hallgatja el vagy hamisítja meg a migránsok által elkövetett bűncselekményeket, mintha nem lenne holnap. Gondoljunk csak a kölni tömeges erőszakot követő, napokig tartó ijesztő és sokatmondó csöndre.
2015-ben derült ki először, hogy az igazság egy utolsó fasiszta valami. Amit legalábbis be kell tiltani. Akkoriban – talán mindenki emlékszik még – kezdődött el az érzékenyítésnek becézett hazudozás a többdiplomás aleppói és damaszkuszi menekültekről, akik a több ezer kilométeres útjuk során mintegy mellékesen menekülés közben részecskéket gyorsítottak, Szerbia és Horvátország között pedig feltalálták a rák ellenszerét, miközben gondolatébresztő beszélgetéseket folytattak az emberi jogokról, valamint Pjotr Iljics Csajkovszkij, Antonio Vivaldi és Szergej Pavlovics Gyagilev munkásságáról.