A címben foglalt jó tanács nem tőlem származik. Dennis Prager amerikai rádiós műsorvezető, író mondta Esztergomban, a Mathias Corvinus Collegium augusztus 5−7. között rendezett első nagy fesztiválján. Az Egyesült Államok egyik legnagyobb hatású politikai kommentátora saját tapasztalatai alapján tájékoztatta hallgatóságát az amerikai média zömének kártékony szerepéről. Őszinte hangvételű előadásában Prager példákkal is bizonyította, miként téveszti meg és vezeti félre a társadalom nagy részét a nyugati fősodratú média és a nyomtatott sajtó.
Ennek az előadásnak el kellett hangoznia nálunk. A hazai balliberális újságírás prominens alakjai ma is nyugati mintákat próbálnak követendő példaként állítani az újságírószakma elé. Az amerikai szakember tényközlései után nehezebb lesz a dolguk, hiszen olyan valaki nyilatkozott a témáról, aki belülről látja a tengerentúli médiavilágot.
„Ha a baloldal átveszi az irányítást egy ország, egy egyetem vagy egy weboldal felett, akkor nincs többé szólásszabadság […] azt hittem, hogy a média, a sajtó csak egy diktatúrában tudja átmosni a polgárok agyát. Amerika ma kevésbé szabad, mint valaha” – mondta Dennis Prager, majd példaként említette, hogy a média nyomására az Amerikai Orvosi Kamara elérte: a csecsemők nemét már nem szabad feltüntetni a születési anyakönyvi kivonatokon.
„Ha azt mondod, hogy férfiak nem szülnek, akkor gyűlölködőnek számítasz. A média ma már nem nőként, hanem szülő emberként hivatkozik arra, aki szül. […] Az egész állatvilágban van hím- és nőnemű egyed, de az ember esetében nincs.” Prager szerint az amerikai sajtó a faji hovatartozás kapcsán is hazudik.
„Mindig hazudnak a faji hovatartozásról. George Floydot nem azért ölték meg, mert fekete volt. Az az ember, az a fehér rendőr, aki térdelt George Floydon Minneapolisban, ami fél évig tartó zavargásokat indított el Amerikában… Tudják, ki mondta, hogy nem azért ölték meg, mert fekete volt? Minnesota állam fekete demokrata főügyésze. Egy baloldali ember. El kellett ismernie, elmondta az amerikai televízióban. Ez nem faji kérdés volt. George Floydot nem azért ölték meg, mert fekete volt. A halálában nem volt semmi rasszista, de a média rasszistává tette. És akkor sok-sok unatkozó amerikai fiatal között kitörtek a zavargások.”