A címben foglalt jó tanács nem tőlem származik. Dennis Prager amerikai rádiós műsorvezető, író mondta Esztergomban, a Mathias Corvinus Collegium augusztus 5−7. között rendezett első nagy fesztiválján. Az Egyesült Államok egyik legnagyobb hatású politikai kommentátora saját tapasztalatai alapján tájékoztatta hallgatóságát az amerikai média zömének kártékony szerepéről. Őszinte hangvételű előadásában Prager példákkal is bizonyította, miként téveszti meg és vezeti félre a társadalom nagy részét a nyugati fősodratú média és a nyomtatott sajtó.
Ennek az előadásnak el kellett hangoznia nálunk. A hazai balliberális újságírás prominens alakjai ma is nyugati mintákat próbálnak követendő példaként állítani az újságírószakma elé. Az amerikai szakember tényközlései után nehezebb lesz a dolguk, hiszen olyan valaki nyilatkozott a témáról, aki belülről látja a tengerentúli médiavilágot.
„Ha a baloldal átveszi az irányítást egy ország, egy egyetem vagy egy weboldal felett, akkor nincs többé szólásszabadság […] azt hittem, hogy a média, a sajtó csak egy diktatúrában tudja átmosni a polgárok agyát. Amerika ma kevésbé szabad, mint valaha” – mondta Dennis Prager, majd példaként említette, hogy a média nyomására az Amerikai Orvosi Kamara elérte: a csecsemők nemét már nem szabad feltüntetni a születési anyakönyvi kivonatokon.
„Ha azt mondod, hogy férfiak nem szülnek, akkor gyűlölködőnek számítasz. A média ma már nem nőként, hanem szülő emberként hivatkozik arra, aki szül. […] Az egész állatvilágban van hím- és nőnemű egyed, de az ember esetében nincs.” Prager szerint az amerikai sajtó a faji hovatartozás kapcsán is hazudik.
„Mindig hazudnak a faji hovatartozásról. George Floydot nem azért ölték meg, mert fekete volt. Az az ember, az a fehér rendőr, aki térdelt George Floydon Minneapolisban, ami fél évig tartó zavargásokat indított el Amerikában… Tudják, ki mondta, hogy nem azért ölték meg, mert fekete volt? Minnesota állam fekete demokrata főügyésze. Egy baloldali ember. El kellett ismernie, elmondta az amerikai televízióban. Ez nem faji kérdés volt. George Floydot nem azért ölték meg, mert fekete volt. A halálában nem volt semmi rasszista, de a média rasszistává tette. És akkor sok-sok unatkozó amerikai fiatal között kitörtek a zavargások.”
Az amerikai műsorvezető szerint ha a baloldal átveszi az irányítást egy országban, akkor nincs többé szólásszabadság. Ez az állítás hazai példákkal is igazolható. Annak idején, a Horn-kormány alatt olyan nemzeti-konzervatív sajtótermékeket tettek tönkre, mint a Pesti Hírlap, a Pest Megyei Hírlap és az Új Magyarország. És nem véletlen, hogy ez idő tájt múlt ki a Lezsák Sándor által alapított Heti Nemzeti Újság is, amelynek jelentősebb szerzői közé tartozott Ágh István, Bertha Bulcsu, Szakonyi Károly, Gyurkovics Tibor, Döbrentei Kornél, Beke György, Serfőző Simon, Nagy Gáspár, Páskándi Géza, Albert Gábor és Dümmerth Dezső is.
Utóbbi újság megszűnésének okairól így nyilatkozott az azóta elhunyt Kiss Dénes író, a lap főszerkesztője a Pest Megyei Hírlap 1994. október 5-i számában: „A nemzeti sajtót támogató emberek félnek, legyenek akár milliomosok, netán milliárdosok, szinte valamennyien félnek attól, hogy kitudódik: a nemzeti sajtót támogatják. Félnek, hogy megvonják tőlük a külkereskedelmi jogot, vagy más pénzügyi, banki szankciókkal sújtják őket. A jelenség ismert, gyakran az érintettek sem titkolják. Ilyen korszakban élünk, a rendszerváltozás utáni ötödik esztendőben. Soha nem gondoltam volna, hogy az úgynevezett szabadság ezt hozza, ezt jelenti nekünk. Mert ez nem szabadság.”
A balliberális oldal jól tudja, hogy mekkora hatalom a média. Jól tudja, hogy miért kell azt a markában tartania. Dennis Prager szerint az amerikai baloldal úgy használja a Capitoliumnál történt, 2021. január 6-i zavargásokat, mint a nácik a Reichstag felgyújtását a szabadság elnyomására.
„Az amerikai médiát olvasni vagy az amerikai mainstream médiát hallgatni annyi, mint belépni a hazugságok világába. Nem örülök, hogy ezt mondom. Bárcsak ne így lenne. Egyébként ez nem is olyan újdonság. Sztálin 1932-ben hatmillió ukránt éheztetett halálra. A The New York Times akkoriban azt írta, hogy Ukrajnában senki sem éhezik. És az, aki ezt írta, Walter Durante, megkapta a legnagyobb amerikai újságírói elismerést, a Pulitzer-díjat […] ezt a fickót Sztálin pénzelte. Walter Durante. A hazugság nem új keletű a médiában, de még soha nem volt annyira elterjedt, mint manapság.”
Láthatjuk, a baloldal regnálása együtt jár a médiafölény növelésével, s e fölény birtokában a szinte korlátlan véleménydiktatúrával, az ellentétes nézetek elhallgattatásával. E tekintetben mindegy, hogy a földgolyó mely tájékáról beszélünk. A balliberális gyakorlat mindenütt ugyanaz. A magát hithű zsidónak tartó Dennis Prager nemcsak széles látókörű, hanem bátor is. Azt mondja, Isten azt akarja, hogy harcoljon. Harcolnia kell, mert sokan haltak meg a szabadságért, mielőtt ő megszületett, és tartozik nekik azzal, hogy folytatja a küzdelmet.
Zárógondolatai pedig akár óriásplakátokon is megjelenhetnének: „Most a legfőbb jó, amit tehetsz, az az, hogy harcolsz a baloldal ellen. Le kell őket győzni és megérteni, hogy milyen veszélyt jelentenek ők arra a hőn szeretett dologra, amit szabadságnak hívnak.”
A szerző író, újságíró
Borítókép: Dennis Prager. Fotó: Flickr