Az utóbbi hetekben elindult a pedagógustüntetések 2.0 verziója, ahol tanárokat már alig látni, ezért inkább diáktüntetésnek nevezik, és egészen formabontó módon zajlik. A legújabb akciók láttán a manapság gyakran emlegetett, a geopolitikai elemzésekben használt kifejezés, a proxyháború juthat eszünkbe. A szemünk előtt zajló eseménysor ugyanis nem az, aminek látszik, illetve aminek láttatni akarják.
Itt azért érdemes megállni egy pillanatra, és emlékeztetni egy fontos eseményre az év elejéről. Akkor jelentette be Samantha Power, az USA egykori ENSZ-nagykövete, hogy az általa vezetett USAID – ami az amerikai külügyminisztérium irányítása alatt működik – ismét aktivizálja a tevékenységét Budapesten. Mindezt nem is titkoltan azért teszik, hogy megregulázzák a szerintük antidemokratikusan működő Magyarországot, illetve az Orbán-kormányt.
Power és csapata a Biden-adminisztrációval karöltve a liberális progresszió régi harcosaként elsősorban azért elégedetlen hazánkkal, mert ellenállunk az LMBTQ-propagandának, és nem vagyunk hajlandók beállni a háború támogatóinak sorába. Egy osztrák független portálon megjelent elemzés szerint sok megfigyelő most arra figyelmeztet, hogy a USAID újraindításával az Egyesült Államok „színes forradalmat” próbál elindítani Magyarországon.
Ilyen előzmények után kezdtek bele ellenzéki képviselők a „kordonharcba”, ami azt jelenti, hogy rendszeresen felsétálnak a Várba, és a karmelita kolostor körüli építési területet elzáró kordonokat igyekeznek eltávolítani, szétszerelni. Egy darabig ezt a bohózatba illő ripacskodást Hadházy Ákos és néhány momentumos, harmadik alabárdos szintű statiszta meg a tőrőlmetszett bolsevik Jámbor András vitte véghez. Aztán valahol, valakik kitalálták, hogy az ellaposodó jelenetet fel kell turbózni, ezért rászervezték az úgynevezett diáktüntetést. Innen kezdett igazán érdekessé válni a helyzet – vagy tán helyesebb úgy fogalmazni, hogy ekkor léptek szintet a sunyiság és az aljasság terén a mai hazaárulóink, a dollárbaloldal és külföldi megbízóik. A minden részletre kiterjedően megtervezett akciókban ugyanis a főszereplők többségében 18 év alatti fiatalok.