idezojelek

Igaza van

Carlsonban a valódi Amerikát tiszteljük, a család, a kistelepülések, a hit, a közösségek, a hagyomány képviselőjét.

Cikk kép: undefined
Fotó: Havran Zoltán

Itt van nekünk Tucker Carlson. Az ember, aki annyira tehetséges, sikeres és bátor, hogy a saját hazájában vagy őszinte rajongás, vagy heves gyűlölködés alanya. (Igaz, hallottunk ilyet itthon is…)
Tucker Carlsonnal tulajdonképpen az a baj, hogy jött, látott és kimondta az igazságot. Nemrégiben arról formált gondolatokat, hogy Presmannek le kell mondania, és bár szereti Amerikát, jelenleg – sajnos – hülyék kormányozzák. Ez utóbbi felvetést nem kommentálnám, de aki látta már az amerikai elnököt tárgyalás közben szunyókálni, illetőleg ott nem tartózkodó embereknek gratulálni a színpadon, inkább hajlik arra, hogy Carlsonnak igaza lehet. 

Ami azonban Pressman nagykövetet illeti, érdemes néhány dolgot tisztázni.

Elsőként azt, hogy David Pressman nem maga Amerika. A világ első számú politikai, gazdasági és katonai hatalma ugyanis – finoman szólva is – megosztott. A partvidéki liberális elit és az ország kisvárosaiban élők közötti különbség mára nyomasztóan szembetűnő. Pressman nem az Egyesült Államok arca, mindössze a demokrata kormányzat küldte ide, hogy néhány esztendő után ugyanúgy átadja a stafétabotot, ahogyan elődei tették. De Pressman szerény személyével utat mutat. Hogy megüzenjék az engedetlen szövetségesnek: igen, ő a mi ­„fiunk”, azt szeretnénk, ha olyanok lennétek, mint ő. Valamint tanuljatok engedelmességet, figyeljetek rá, hiszen ő remekbe szabott, alaposan kiképzett helytartó. Mi azonban nem szeretnénk rá hasonlítani. Nagyon nem – bocsánat.

Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pressman nagykövet legidegesítőbb szokása, hogy állandóan képzelt és valóságos magyar nemzeti szimbólumokat ránt elő hiányos kelléktárából, úgy igyekszik oktatni minket. 1956-ot lebegteti, vele együtt némi oroszellenességet, miközben éppen az ő kormánya a magyar szabadságharc legnagyobb cserbenhagyója. Kenyértésztát nyomogat valamilyen gasztrocsajjal, mintha Magyarországon ilyesmit gyártanánk szakmányban augusztus 20-án, nem pedig az államalapítóra emlékeznénk. Ha kell, Kossuthot, Petőfit is megidézi, mintha tudna két értelmes körmondatot szólni róluk. Tanácsadói rendre elhalmozzák ezekkel a látványelemekkel, azt üzenik, hogy az idegesítő álmagyar akciózás pont elég ahhoz, hogy ő itt nagykövetként szolgáljon. Miközben – és ezt ne feledjük – Pressman voltaképpen közönséges nagykövet, nem képvisel és nem képviselhet senkit és semmit, csakis azt, amire otthonról utasítják. Valamint azt sem tudja, eszik vagy isszák-e a magyar kultúrát, nyelvet, történelmi emlékezetet.

Tucker Carlson azonban a normális Amerikából érkezett, és nem iparkodik népszerűsíteni magát különféle hamis eszközökkel. 

Eljött közénk, elmondta, amit a saját kormányáról és nagykövetéről gondol, mi pedig bólintunk: igaza van. Egyúttal arra gondolunk, hogy ha Biden elnök a kelleténél hosszabban szunyókál majd a legközelebbi kampányban, Trump visszatérhet, ami nem pusztán újabb pofon, de megrendítő ütés volna az amerikai baloldalnak. A remény ma még csak remény. De mégiscsak létezik egy ilyen forgatókönyv. Az elmúlt néhány évben az európai és az amerikai jobboldal erőre kapott, megszervezte magát, kész átvenni a hatalmat, ahol képes rá.

 Éppen ezért Tucker Carlson mondandója nem falra hányt borsó, hanem előhangja a valódi érdekazonosságon, tiszteleten alapuló szövetségi kapcsolatrendszernek. Mert ami most van, az minden, csak nem működő viszony. Carlsonban éppen ezért a valódi Amerikát tiszteljük, a család, a kistelepülések, a hit, a közösségek, a hagyomány képviselőjét. A történetnek nincs még vége, hamarosan folytatása következik a globális összecsapásnak.

Borítókép: Tucker Carlson az MCC Feszt Afteren szólal fel (Fotó: Havran Zoltán)
 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

A baloldal eldobta a zsidókat

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Kiszabadulhatunk a kalodából

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

Célkeresztben az etnikai politizálás

Novák Miklós avatarja
Novák Miklós

Megint csak a szív diadala

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.