A történtek megosztják a környék közvéleményét. Van, aki szerint senkinek semmi köze ahhoz, hogy valaki mit tárol a saját telkén, mások aggodalmuknak adtak hangot, hiszen az öreg járművek károsíthatják a közismerten sérülékeny élővilágot, környezetet. Megint mások azt mondják, mivel a telek nincs elkerítve és nincs jelezve, hogy magánterület, a gyerekek számára a törött autóüveg, az elektromos kábelvégek veszélyesek lehetnek.

A helyzet jogi értelemben sem könnyű, hiszen a kérdés az: mit tehet, és mit nem valaki a saját földjén? Köteles Zoltán, Nadap polgármestere korábban a FEOL-nak elmondta:
– A képviselő-testület nagy erőkkel vetette bele magát az ügybe. A Nadapi-rét kiemelten fontos a lakosság és a kirándulók számára is, hiszen különleges természeti értékeket őriz. Védett növényfajok élnek itt, és már 2021 óta dolgozunk azon, hogy helyi védettség alá helyezzük a területet. A célunk, hogy hosszú távon is megőrizzük a rét ökológiai egyensúlyát. A testület tagjai között környezetvédelmi szakemberek is vannak – köztük civil szervezetek aktív tagjai –, akik egységesen azt az álláspontot képviselik, hogy hulladék, így például gépjárműroncs sem kerülhet természetközeli területre. A Nadapon működő környezetvédelmi civil szervezetek hivatalos bejelentést is tettek az illetékes hatóságoknál, és több helyi lakos is jelezte aggodalmát.
A településvezető hangsúlyozta, hogy a közösség tagjai egyre aktívabban szerveződnek annak érdekében, hogy a környezetre veszélyt jelentő járművek elszállítása megtörténjen.
– Az önkormányzat most is, mint mindig, törekszik arra, hogy mindenki számára kielégítő, méltányos megoldás szülessen – hangsúlyozta a polgármester. – Ugyanakkor fontos kimondani: közös felelősségünk természeti értékeink, védett növényeink és állatvilágunk védelme. Nemcsak a jelen, de a jövő generációi miatt sem engedhetjük meg, hogy a Nadapi-rét elvadult, elhanyagolt területté váljon.
Egy keddi bejárással megkezdődött a hivatalos vizsgálat. A Fejér Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztálya érdeklődésünkre így nyilatkozott: „A környezetvédelmi, természetvédelmi és hulladékgazdálkodási tárgyú jogszabályokban foglalt rendelkezések ugyanúgy vonatkoznak a magántulajdonban lévő területre, mint a nem magántulajdonban lévőkre. A Fejér Vármegyei Kormányhivatal a bejelentés alapján, a társhatóságokkal közösen, azonnal megkezdte az eset kivizsgálását, az eljárás jelenleg még az ellenőrzési szakaszban van. További információ az eljárás lezárulta után adható.”