„Ocsmányság, kontraszelekció”: szakad az LMP-s gépezet

Ertsey Katalin, az LMP országgyűlési képviselője kedden felfüggesztette párttagságát. A képviselő a Lehet Más a Politika tagságának levélben jelezte szándékát.

BuL
2012. 11. 27. 15:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MTI úgy tudja, hogy a politikus a hét végéig gondolkodási időt kért, hogy ezalatt eldönthesse, a jövőben is részt tud-e venni az LMP képviselőjeként a munkában. Ertsey Katalin az MTI megkeresésére nem akarta kommentálni az információt.

Úgy tudni, a képviselő a levélben ezt írja: a hétfői frakcióelnökségi szavazás miatt jutott erre az elhatározásra. Magyarázatként azt írja, hogy a választás „az ocsmány politikai alkuk és kontraszelekció diadala volt”.

Ez már nem az az LMP?

Szavai szerint Szél Bernadett képviselőtársával az elmúlt egy hétben voltak „az egyetlen lehetséges megoldás, majd hol emblematikus figurák, hol hídemberek, végül amikor a politikai alkuk megköttettek, egyszerre lettünk feleslegesek, mert itt a tehetség, a szorgalom és a vezetési képesség olyan dolgok, amikre nincs igény”. (Ertsey Katalin és Szél Bernadett múlt hét pénteken kaptak jelölést a frakcióvezetői tisztségre, de ezt nem fogadták el.) „Ami itt történik, az minden, ami ellen ezt a pártot annak idején létrehozták, és ebben mindkét oldal a legszörnyűbb oldalát mutatta ki” – írja a levélben az MTI információi szerint.

Az LMP parlamenti frakciója hétfői ülésén Schiffer Andrást frakcióvezetővé, Karácsony Gergelyt, Osztolykán Ágnest és Dorosz Dávidot helyettessé választotta. Az ellenzéki pártnak azért kellett új frakcióvezetőt választania, mert miután az LMP kongresszusa elutasította a csatlakozást az Együtt 2014-hez, Jávor Benedek – valamint háromból két helyettese, Szabó Tímea és Karácsony Gergely – lemondott. Így a párt képviselőcsoportját a harmadik helyettes, Mile Lajos vezette átmenetileg. Az LMP-frakció múlt pénteken közel kilenc órán keresztül tárgyalt zárt ajtók mögött, de akkor nem tudott döntésre jutni a frakcióvezetésről.

Politikai mozgolódás

Bajnai Gordonék október 23-i zászlóbontása megakasztotta az MSZP erősödését, míg az LMP múlt hétvégi döntése megakaszthatja az Együtt 2014 lendületét – hangsúlyozta Kiszelly Zoltán politológus az MNO-nak. Az ellentmondásos közvélemény-kutatások után azt gondolhatták az Együtt 2014 vezetői, hogy az LMP csatlakozásával megmaradhat a lendület, és a Medián felmérése önbeteljesítő jóslattá vált volna – hívta föl a figyelmet Kiszelly.

Ugyancsak múlt hétfőn az LMP nyolc parlamenti és három fővárosi képviselője létrehozta a Párbeszéd Magyarországért platformot. A létrehozók között található Jávor Benedek, Szabó Tímea és Karácsony Gergely is. A kezdeményezők kijelentették: tiszteletben tartják a kongresszusi döntést, azt azonban nem fogadják el, hogy az jó döntés. Véleményük szerint az elfogadott határozat „rossz az LMP-nek, rossz az ökopolitika támogatóinak, rossz az országnak. A schifferi út jó viszont Orbán Viktornak és rendszerének, illetve azoknak, akik a kétpólusú rendszer fenntartásában érdekeltek, hiszen az ellenzéki térfélen könnyen az MSZP megerősödéséhez vezethet.”

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.