Több szerénységet várnának a „szocialista hazugsággyár iparosától”

A CÖF arcpirítónak tartja, hogy Szigetvári Viktor, a Bajnai Gordon által vezetett Haza és Haladás Egyesület alelnöke becsmérelte szervezetüket.

2012. 11. 10. 11:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Szigetvári Viktornak mint a szocialista hazugsággyár magas rangú iparosának, hasonlóan Gyurcsány Ferenchez, több szerénységre lenne szüksége” – írták. A CÖF alapítói megdöbbentőnek tartják, hogy az alelnök védelmébe vette „a Gyurcsány–Bajnai-szövetség magyar lakosságot sújtó gazdaságpolitikáját”. Bajnai Gordon volt miniszterelnöktől pedig arra várnak választ, hogy továbbra is sikernek tekinti-e „a nyugdíjasokat és közalkalmazottakat sújtó bércsökkentést”, az ingatlanadó megszavazását, a családtámogatások csökkentését, a gázártámogatások megszüntetését.

A közlemény aláírói mulatságosnak tartják, hogy Szigetvári Viktor a CÖF ismeretterjesztő kiadványával kapcsolatban azt írja: „a hazugság azonban nem válik igazsággá attól, hogy négymillió példányban sokszorosítják”. A CÖF szóvivői szerint az alelnöknek előbb át kell majd tanulmányoznia a kiadványban megjelenő információkat, hogy reagálni tudjon „a Bajnai Gordon korábbi működésével kapcsolatos tényekre”. A közlemény szerzői aggályosnak tartják, hogy az Együtt 2014 mozgalom aláírásgyűjtést indított, miközben még be sincs jegyezve.

Szigetvári Viktor, a Haza és Haladás Egyesület alelnöke csütörtöki közleményében azt írta, hogy a Gyurcsány- és a Bajnai-kormányok intézkedéseire emlékeztető kampányba kezdő CÖF valójában lejárató kampányt indít Bajnai Gordon ellen. A CÖF pénzéből nemcsak több tízezres rendezvények megszervezésére, a résztvevők utaztatására, hanem 4,3 millió lejárató kampányfüzet megszerkesztésére, legyártására és kiszállítására is futja – írta.

Besöpörni az LMP-t

Bajnai Gordon az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) október 23-i tüntetésén jelentette be az Együtt 2014 választói mozgalom megalakítását, amely alakulat az ökopárt országgyűlési képviselője, Schiffer András szerint teljesen álbaloldali. A politikus esélyt lát arra, hogy az LMP-t besöpörjék az újonnan alakult kezdeményezés szőnyege alá, azonban ők minden erejükkel azon lesznek, hogy ez ne történhessen meg. Jávor Benedek, a párt frakcióvezetője ugyanakkor nem tudja le ennyivel, véleménye szerint felelőtlenség lenne, ha az LMP nem vizsgálná meg az együttműködés lehetőségét az Együtt 2014 mozgalommal. Bár azt az egyik kereskedelmi csatornának adott interjúja előtt már elismerte: az LMP számára Bajnai Gordon „megjelenése” nem problémamentes.

Ők állnak Bajnai mögött

Október 26-án aztán hivatalossá vált, hogy kik állnak Bajnai Gordon mögött a Haza és Haladás Egyesület megalapításában. Leginkább a 2002 és 2010 közötti szocialista kormányokhoz közeli szereplők vannak a listán – írtuk meg korábban.

Összefogás helyett nyilatkozatháborúba torkollott Bajnai Gordon új szervezete, az Együtt 2014 színre lépése – írta a pénteki Magyar Nemzet. Az MSZP és az LMP is kizárólag programalapon lenne hajlandó egy esetleges együttműködésre, ám a szereplők ideológiai különbségei miatt nem látható, hogy ez a gyakorlatban miként kivitelezhető. Kuncze Gábor viszont csütörtökön bejelentette, a Szabadelvű Polgári Egyesület (SZPE) csatlakozik a kezdeményezéshez.

Gyurcsány és Bajnai nem ismeretlenek a nemzetközi pénzügyi körök előtt – mondta el a Lánchíd Rádiónak Luca Volonte. Az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének néppárti frakcióvezetője arról is beszélt, hogy a magyar kormány által használt válságkezelő módszerek meglehetősen jó eredményekre vezettek.

Túl korán jött Bajnai Gordon kezdeményezése, a mozgalom szétszakadhat, mielőtt bármit tenne – így látják az Együtt 2014 sorsát az amerikai üzleti-politikai napilap, a The Wall Street Journal európai kiadása által idézettek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.