Soltész: A védett kategóriába tartozó cégek pályázhatnak

Folytatódik és újabb helyszínekkel bővül a szociális államtitkárság fogyatékossággal élő embereket támogató Segítő vásár programja.

NT
2013. 05. 23. 19:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az államtitkár elmondta, egész éves reklámkampányt indítanak a közmédiában spotok formájában, továbbá hét helyszínen rendeznek majd vásárokat. A cél továbbra is a megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató cégek termékeinek piacra segítése. Soltész Miklós hozzátette: a Segítő vásárért mint védett logóért azok a cégek pályázhatnak, amelyek az úgynevezett védett kategóriába tartoznak, fogyatékkal élőket foglalkoztatnak. Jelenleg 320 olyan cég működik Magyarországon, amelynél a munkavállalók több mint fele megváltozott munkaképességű. A védjegyre egy egyszerű űrlap kitöltésével pályázhatnak a munkáltatók, utána jogosultak lesznek arra, hogy termékeiken használják a Segítő vásár logót.

Fülöp Attila család- és esélyteremtésért felelős helyettes államtitkár arról számolt be, hogy az államtitkárság háromféle módon támogatja a fogyatékkal munkát vállalókat, illetve az őket foglalkoztató cégeket. A tavalyi jogszabályváltozások egységes rendszert hoztak létre, így mindenki számára azonos feltételeket biztosítanak az állami támogatások elnyerésére. Ezzel a támogatással 320 munkáltató élt, ezen cégeknél többségben vannak a megváltozott munkaképességű emberek, mintegy harmincezren.

Azoknak a vállalkozásoknak, ahol csak egy-két fogyatékkal élő embert foglalkoztatnak, bevezették a rehabilitációs kártyát, így igénybe vehetik az adókedvezményt – ismertette a helyettes államtitkár. Ezt a kedvezményi formát 16 ezer munkavállaló után vették igénybe a cégek, jellemzően kisvállalkozások éltek ezzel a lehetőséggel. Fülöp  hozzátette, nyolcezer olyan fogyatékossággal élőnek nyújtott még támogatást az állam, akik olyan szociális intézményekben laknak, amelyekben a munkavégzés egyben a terápia része.

A helyettes államtitkár összegzése szerint ezzel mintegy 55 ezer megváltozott munkaképességű embernek biztosítja az állam a támogatást, a jogszabályi változások következtében tízezerrel többnek, mint korábban.
Végh Katalin, a Salva Vita Alapítvány ügyvezetője arról számolt be, hogy ebben az évben hét városban lesz Segítő vásár. Júniusban Debrecenben, júliusban Balatonfüreden, augusztusban Miskolcon, de rendeznek ilyen vásárt a termékekből Pécsen, Békéscsabán és Győrben, karácsonykor pedig Budapesten is.

Soltész Miklós elmondta azt is, hogy a Segítő vásár kampányarca továbbra is Erőss Zsolt hegymászó marad. A Himaláján két napja eltűnt hegymászó többször személyes jelenlétével igazolta, hogy a fogyatékos emberek tudnak és akarnak is küzdeni.

Tapolczai Gergely fideszes országgyűlési képviselő február 21-én tartott sajtótájékoztatóján a kormányoldal eddigi intézkedései közül kiemelte, hogy a kabinet több mint 30 ezer megváltozott munkaképességűnek adott álláslehetőséget. Hozzátette, hogy 300-nál is több vállalkozás foglalkoztat ilyen embereket, amihez 47 milliárd forintos támogatást biztosítottak.

Soltész Miklós korábbi bejelentése alapján nem változott a megváltozott munkaképességűek és a fogyatékos emberek foglalkoztatására fordítható támogatási keret nagysága. Az államtitkár tájékoztatása szerint az erre szánt költségvetési keret 2013-ban is nagyságrendileg 40 milliárd forint lesz. A kormányzat célja, hogy minél több ember kapjon lehetőséget a munkára és a támogatási rendszer is teljesen egységes legyen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.