A győzelemhez vezető eszköznek tartja az összefogást Bajnai Gordon. Az Együtt–PM Szövetség elnöke a Népszabadság Online-nak adott interjújában sokadjára elismételte: aki Orbán Viktor leváltását tartja az elsődleges célnak 2014-ben, annak arra kell törekednie, hogy csak egy erős ellenzéki jelölt álljon a fideszes indulóval szemben.
Ugyancsak nem először mondja el, hogy Mesterházy Attila MSZP-elnökkel korábban úgy kalkuláltak, hogy a Gyurcsány Ferenc fémjelezte Demokratikus Koalíció is részese lesz ennek a szövetségnek, Bajnai alá is húzza, hogy a szövetségében ennek érdekében még személyi áldozatot is hoztak. Szerinte azonban Gyurcsány Ferenc „elutasította, és azóta támadja a létrejött összefogást”.
Arra a Botka Lászlót idéző felvetésre, hogy lehetséges az összefogás a DK-val, ha Gyurcsány lelép a színről, Bajnai kitérő, sőt zavaros választ adott: „a megoldás útjában jelenleg két akadály áll: az elmúlt hónapok nyilvános támadásai, az október 23-i ünnep öncélú szétverése miatt sérült a bizalom, másrészt biztosan látnunk kell, hogy a 2014-es cél minden személyi és szervezeti kérdést megelőz”. Azt a kérdést pedig spekulatívnak tartja, hogy kész-e beállni egy, a demokratikus ellenzék más pártja által javasolt harmadik miniszterelnök-jelölt személye mögé.
Forintra-fillérre kiszámolt és tartható intézkedésnek tartja azt az ígéretét, hogy kormányra kerülésük esetén minden harminc év alatti fiatalt munkához juttatnak. Szerinte 75 milliárd forintba kerülne, ha államilag garantáltan vagy munkát, vagy képzést adnának a harminc év alatti pályakezdőknek. (Portálunk kérdésére ismerte el korábban Bajnai, hogy nem tudja, saját cégeiben milyen arányban foglalkoztatott fiatalokat – a szerk.)
A rezsicsökkentésről azt mondta: nem tervezik emelni a rezsit, hanem fenntarthatóvá teszik. Ezt az Együtt–PM Szövetség a nettó bérek növelésével és „kiszámítható gazdaságpolitikával” érné el, a volt miniszterelnök ugyanis arra számít, hogy kormányzása alatt úgy megerősödik majd a forint, hogy olcsóbban vehetjük majd az energiát. Szerinte a rezsicsökkentés jelenlegi formájában fenntarthatatlan, amelynek következtében „Magyarország energiaellátó rendszerei veszélybe kerültek, mert leállt a karbantartás”.