A belügyminiszter a művelődési házban több mint ötszáz ember előtt felidézte, hogy az eddigi rezsicsökkentés eredményeképpen a kormány húsz százalékkal csökkentette a gáz, az áram és a távfűtés díjait, az intézkedés folytatásaként pedig tíz százalékkal mérséklődött a szemétszállítás, az ivóvíz-szolgáltatás, a kéményseprés, a szennyvízszippantás és a palackos gáz díjszabása, valamint a csatornadíj is. Pintér Sándor hozzátette, pénteken újabb döntés várható a rezsicsökkentés ügyében.
Rogán Antal január 9-én jelentette be, hogy e hónap 24-én Balatonszárszón tartja évadnyitó frakcióülését a Fidesz parlamenti képviselőcsoportja, ahol az újabb, várhatóan három közműszolgáltatás árát érintő rezsicsökkentés ütemezéséről és mértékéről döntenek majd. A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy bár a tavalyi rezsimérsékléseknek köszönhetően jelentősen csökkent, a jövedelmekhez képest még mindig az európai uniós átlag felett van a villamos energia és a gáz ára Magyarországon, amin változtatni kell. Leszögezte, a harmadik rezsicsökkentés „egyértelműen megvalósítható” idén.
A rezsicsökkentés lépéseinek krónikájáért kattintson ide.
A miniszter kifejtette: 2010-ben Magyarországon volt a legdrágább a gáz az Európai Unió tagállamai közül, az áram tekintetében pedig Csehország után a második helyet foglalta el. A kormány az intézkedésekkel azt szeretné elérni, hogy a rezsicsökkentéssel elért eredmények valóssá váljanak, ennek betartatását viszont folyamatosan ellenőrizni kell, ami részben a fogyasztóvédelem feladata. A rezsiszámlákkal kapcsolatban a rezsipontok nyújtanak segítséget az ügyfeleknek – tette hozzá.
A magyar társadalom kiállt a kormány célkitűzései mellett, amit jól bizonyít, hogy két és fél millióan írták alá a rezsicsökkentés támogatására elindított petíciós íveket – fogalmazott Pintér, hozzátéve, hogy a díjcsökkentés miatt jelentős támadás érte a kormányt a külföldi közműcégek részéről, és Brüsszel sem értett egyet a kormány intézkedésével.
Pintér a Belügyminisztérium 2010 óta elvégzett munkáját értékelve elmondta, a tárca nagy erőfeszítéseket tett a közrend és közbiztonság javítására, valamint az irányítása alá tartozó szervezetek megújítására. A miniszter egyben rámutatott, hogy a közfoglalkoztatás révén segély helyett értékteremtő munkát kaptak az állástalanok, a bevándorlási és állampolgársági terület pedig egy rendkívüli feladatot oldott meg a külhoni magyarok állampolgársághoz juttatásával.