A nagyobbik kormánypárt rezsicsökkentésért felelős politikusa azt mondta, addig még kétszer ülésezik a témáért felelős munkacsoport, és az üléseken dől el, hogy mit terjesztenek a frakció elé. Németh Szilárd kiemelte: a rezsimérséklés politikáját törvénybe foglaltan teszik fenntarthatóvá, ennek alapja az lesz, hogy a magyar családok meg tudják fizetni a rezsit, az Európai Unió átlagánál ne fizessenek többet, biztonságos és minőségi szolgáltatást kapjanak közszolgáltatásként. „Ez a rezsicsökkentés alapja” – szögezte le a politikus.
Kérdésre válaszolva Németh azt is elmondta, továbbra is meg fogják nézni: megfelelő-e az árképzés. Célnak nevezte, hogy a magyar családok számára megfizethető legyen a szolgáltatás, és ne kizárólag a szolgáltatók határozzák meg, hogy mi történik a piacon.
A politikus kitért arra is, hogy előző nap ülésezett az MSZP választmánya, amely ellenszavazat nélkül jóváhagyta „az új Gyurcsány-koalíciót”, s azzal együtt a programját is. Ezzel kapcsolatban Németh Szilárd egy portálon a héten megjelent, Gyurcsány Ferenccel készült interjúból idézett. A Demokratikus Koalíció elnöke arra a kérdésre, hogy mi lesz a rezsicsökkentésről a közös álláspont, azt mondta: „az egy hülyeség”. Azzal kapcsolatban pedig, hogy az MSZP a parlamentben megszavazta, Gyurcsány úgy felelt: „az teljesen mindegy”.
Németh Szilárd szerint „ez ugyanaz a Gyurcsány Ferenc, akinek előző koalíciójában tizenötször engedték, hogy emeljék a gáz és a villany árát”, s a Gyurcsány-koalíció döntései vezettek oda, hogy Európában a magyar emberek fizették a legtöbbet rezsiköltségként.
A fideszes politikus felidézte azt is, hogy Lendvai Ildikó 2002-ben azt mondta: „nem lesz gázáremelés”. Ehhez képest nyolc év alatt háromszorosára emelkedett a gáz ára. „Ennek az összeállt koalíciónak ennyit lehet hinni” – jegyezte meg Németh Szilárd.
Kiemelte továbbá, hogy a magyar családok rezsitartozásai 2012 májusában elérték a 143 milliárd forintot. A rezsicsökkentés után ez 123 milliárd forintra csökkent. „Ez még mindig sok” – emelte ki Németh Szilárd, hozzátéve: az április 6-ai országgyűlési választások tétje, hogy „visszajönnek-e azok, akik megnyomorították a magyar embereket, akik belehajtották az embereket a devizahitelekbe, a sárgacsekk-tartozások világába”.