Az ellenzéki képviselő a napokban vele kapcsolatban megjelent sajtóhírekre reagálva a tizenharmadik kerületi alpolgármesterségről való lemondását azzal indokolta, hogy országgyűlési jegyzővé választásával, illetve törvényalkotási bizottsági tagságával túl sok és előre nem tervezhető feladata lett, így a parlamenti és önkormányzati tisztségeit együtt becsülettel nem tudta ellátni.
Mint mondta, a kerületben azt szokta meg, hogy ha valamit elvállal, akkor „teljesen odateszi magát”; nem tudta összeegyeztetni az országgyűlési képviselői és az alpolgármesteri munkát. Közölte, felkereste Tóth József polgármestert, és vele egyeztetve május 31-ével lemondott, amit a következő, június 26-ai képviselő-testületi ülésen jelentettek be. Megjegyezte, a lemondásának nem volt visszamenőleges hatálya, jogilag nem is lehetett.
Hiszékeny Dezső visszautasította azokat a híreket, hogy házkutatást tartottak nála. Sohasem tartottak házkutatást sem az irodájában, sem a lakásában, sem az ügyészég, sem a rendőrség – jelentette ki. Megerősítette: az ellene folyó büntetőügyről nem volt tudomása, és senkitől nem kért, illetve fogadott el pénzt.
Emlékeztetett: az ügyészség közleményében azt írta, hogy 2013 januárja óta folytat nyomozást egy bejelentés alapján, a bejelentő a vallomásához hangfelvételt is csatolt. Hiszékeny Dezső azt kérdezte, hogy a bejelentést eljárás alá vont személy tette-e. Amennyiben igen – folytatta –, az ügyészség egy bűnözőt tett érdekeltté abban, hogy ellene hangfelvételt és terhelő anyagokat gyűjtsön.
Úgy fogalmazott, hogy megítélése szerint az egész eljárás manipulatív, a hangfelvétel – amelyet vélhetően egy bűnöző készített – manipulatív, az egész eljárás pedig koncepciós. Ezt azzal is indokolta, hogy a 18 hónapja tartó nyomozás alatt nem idézték be tanúként, megvárták, amíg vége van a parlamenti időszaknak. Így „béna kacsa lett”, mert szeptember elejéig az üggyel senki nem tud érdemben foglalkozni, ő sem tud védekezni, az ügyészség sem nyilatkozhat – fejtette ki. Mint mondta, kiszivárogtatások azonban várhatók a médiában.
Hiszékeny Dezső kitért arra, hogy négy éve az önkormányzati választások előtt tizenegy feljelentést tettek a kerületi önkormányzat ellen, zömében beruházások és ingatlaneladások miatt, s az eljárásokat végül megszüntette az ügyészség, mert nem történt bűncselekmény.
Budai Bernadett, az MSZP szóvivője azzal vezette fel a politikus sajtónyilatkozatát, hogy az MSZP úgy tekint az ügyre, mint egy újabb, politikusával szembeni támadásra.
A sajtótájékoztató kezdetén megjelent Molnár Gyula, az MSZP tizenegyedik kerületi polgármesterjelöltje, aki egy stafétabotot adott át Hiszékeny Dezsőnek. Azt mondta, Hiszékeny is ugyanabba a helyzetbe került most, mint ő, hiszen négy éve a választás előtt „valamilyen üggyel megpróbálták lejáratni”, aztán a választások után vége lett az ügynek. Molnár Gyulát az ellene hivatali visszaélés miatt indult eljárásban a Kúria májusban felmentette.
A Legfőbb Ügyészség múlt héten csütörtökön kezdeményezte Hiszékeny Dezső mentelmi jogának felfüggesztését. A gyanú szerint 2013 januárjában alpolgármesterként – akinek a működési körébe tartozott a kerület üzlethelyiségeinek, lakásainak kezelése – közvetítő útján ötmillió forintot kért azért, hogy az önkormányzat tulajdonában lévő üzlethelyiség bérleti jogát a bérlemény üzleti hasznosítását tervező embernek juttassa. A pénzt végül nem adták át.
Az ügyészség szerint Hiszékeny Dezső cselekménye vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés megalapozott gyanújának megállapítására alkalmas. Az MSZP-s politikus a múlt héten, csütörtökön azt mondta, soha senkitől nem kért és nem kapott pénzt, a konkrét ügyről nincsenek információi, a sajtóból értesült róla ő is. Jelezte, hogy lemond mentelmi jogáról.
A Magyar Nemzet kedden azt írta, hogy a törvényben előírtnál – az októberi önkormányzati választás napjánál – hamarabb mondott le önkormányzati tisztségeiről Hiszékeny Dezső. Harrach Tamás, a tizenharmadik kerületi Fidesz választókerületi elnöke, helyi önkormányzati képviselő a lapnak elmondta: az önkormányzatot érintő nyomozásról még márciusban az angyalföldi képviselő-testület szocialista tagjaitól értesült, akik arról panaszkodtak, hogy az ügyészek házkutatást tartottak a kerületi polgármesteri hivatalban, az alpolgármesteri tisztséget viselő Hiszékeny irodájában, valamint az önkormányzat százszázalékos tulajdonában álló Közszolgáltató Zrt.-nél.
Hiszékeny Dezső az áprilisi parlamenti választáson az MSZP–Együtt-PM–DK–MLP színeiben szerzett országgyűlési mandátumot a főváros tizenharmadik kerületében, és az Országgyűlés MSZP-frakciójának tagja.