A Fidesz benyújtotta a módosító indítványt

Az adatforgalomra kivetett távközlési adó felső korlátja a lakosságnál 700, a cégeknél 5000 forint lesz a Fidesz módosító indítványa szerint. A részleteket Rogán Antal ismertette.

TK
2014. 10. 27. 15:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz frakcióvezetője jelezte: javaslatuk egyértelműen kimondja azt is, hogy az adó alanya a szolgáltató, nem pedig az előfizető. „Azt gondoljuk, hogy ezeket az adótételeket a távközlési szolgáltatók saját profitjuk terhére ki tudják fizetni” – hangsúlyozta.

A politikus emellett elmondta: azt javasolják a kormánynak, hogy a távközlési adó kiterjesztéséből származó bevételeket a jelentős részben európai uniós forrásból megvalósuló, a szélessávú internet kiterjesztésére irányuló program önrészeként használják fel. Egyúttal kérték a kormányt – folytatta Rogán Antal –, hogy a költségvetési törvényjavaslatban a távközlési adó kiterjesztéséből csak annyi bevétellel kalkuláljanak, amennyit a felső korlát lehetővé tesz. Kérdésre hozzátette: teljes egészében kacsa az a hír, hogy a rendvédelmi dolgozók fizetésemelésére menne az internetadóból származó bevétel.

Rogán Antal tájékoztatása szerint az adótörvény-javaslatról november 18-án dönthet az Országgyűlés.

Az internetadó elleni vasárnapi tüntetés lezárása után a Fidesz-székháznál történt rendbontásra utalva a kormánypárti frakcióvezető azt mondta: az erőszak és a vandalizmus elfogadhatatlan. Az erőszakért és a vandalizmusért azok is felelősséget viselnek, akik a demonstrációt szervezték – hangsúlyozta, majd úgy fogalmazott, hogy a civil szervezetek hátára politikusok kapaszkodtak fel. Megjegyezte, a szervezők effektíve kötődnek az MSZP-hez, annak VIII. kerületi szervezetéhez.

Gulyás Balázs MSZP-s politikus szervezte az internetadó elleni tüntetést a Facebookon, aki a józsefvárosi MSZP alelnöke volt. Gulyás egyébként Gurmai Zita fia, ami a volt EP-képviselő egy korábbi vagyonnyilatkozatából is kiderül.

Kocsis Máté a Fidesz székház előtti hétfői sajtótájékoztatón közölte: a rendezvény egyik szervezője, Gulyás Balázs – a Százezren az internetadó ellen című, az új közteher ellen szerveződő Facebook-oldal alapítója – „állításával ellentétben” a mai napig egy józsefvárosi önkormányzati intézmény felügyelőbizottságának a tagja szocialista delegáltként. Így a vasárnapi rendezvényt sem állíthatja be úgy, mintha az nem politikai indíttatású lett volna. A Fidesz kommunikációs igazgatója hozzátette: Gulyás Balázs személyes felelőssége, hogy a rendezvény elfajulhatott. „Egy ekkora rendezvény megtartása igényel némi szaktudást a mozgalmi lelkesedésen túl” – jegyezte meg.

Varga Mihály hétfőn azt mondta a parlamentben, hogy a szolgáltatók fizetik majd a terhet. Emlékeztetett rá: a négy legnagyobb szolgáltató több mint 70 milliárdos nyereséget ért el tavaly. A miniszter az m1 Az Este című műsorában korábban hangsúlyozta: bízik benne, hogy megfelelő verseny van a szolgáltatók között, ezért azok nem tudják majd továbbhárítani a közterhet az ügyfeleikre.

Rogán Antal már a múlt héten azt közölte az Indexszel, hogy a törvényjavaslat még biztosan változni fog, a frakció például javasolni fogja, hogy legyen felső korlát a törvényben „a távközlési adó már bevett szabályaihoz hasonlóan”.

A rendőrség hat embert vett őrizetbe garázdaság miatt a Fidesz székházánál történtekkel összefüggésben – derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság hétfő kora hajnalban közzétett közleményéből.

 

A netadó kérdése és a vasárnap esti Fidesz székház előtti vandalizmus volt a fő téma az Országgyűlés mai ülésén is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.