Ismert, az internetadó elleni vasárnapi tüntetés végén a demonstrálók egy része a Hősök teréről a Lendvay utcai Fidesz-székházhoz ment, ahol többek között betörték a székház több ablakát, megrongálták a redőnyt, kidöntötték a fémkerítés egy jókora szakaszát, valamint felmásztak a földszinti erkélyre is, ahol egyikük egy európai uniós zászlót lobogtatott a rongálás alatt. A vandalizmus kapcsán a rendőrség hat embert őrizetbe is vett.
Ismert, ugyanaznap tizennyolc szurkolói csoport demonstrált a Kossuth téren a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnökének lemondását követelve. Az MNO megkereste a BRFK sajtóügyeletesét, arról érdeklődve, hogy az MLSZ-es tüntetésen is részt vehettek-e a Fidesz-székháznál történt rongálások kapcsán őrizetbe vett személyek, illetve vallottak-e erről valamit az elmúlt órákban, de a rendőrség bővebb tájékoztatással nem tudott szolgálni az ügyben.
A mintegy öt-hatezer szurkoló egyébként hangsúlyozottan békés demonstrációt tartott a Kossuth téren.
Az ultrák atrocitás nélkül lezajlott tüntetése 15 órakor kezdődött, és szűk fél óra alatt véget is ért, órákkal az internetadó elleni tüntetés, pláne a Fidesz-székháznál történt rongálások előtt. A szurkolók maguk pedig az Ultras Liberi nevű portálukon elhatárolódtak a Lendvay utcában történt erőszakos incidensektől. Azt pedig Császár Attila, a Hír Televízió riportere – aki az eseményt élőben közvetítette – is megerősítette: ő maga nem találkozott futballszurkolókkal, és a tévéstábjukra támadó tüntetők sem fociultrák voltak.
A 444 értesülései szerint a balhé kapcsán gyanúsított hat ember egyike Rózsa Milán, az Együtt–PM aktivistája. Ismert, ő volt az, aki korábban felmászott a Sándor-palotára, és a paksi bővítésről népszavazást követelő molinókat feszített ki, illetve melegjogi aktivistaként ő szervezi évről évre a szexuális kisebbségek budapesti menetét. Nem először járt a Lendvay utcában, társaival korábban már egyszer elfoglalta a Fidesz székházát.
Ennek ellenére vasárnap jó néhány internetes portál szerette volna azt a látszatot kelteni, hogy a szurkolók állnak a Lendvay utcai vandalizmus mögött: a rongálásról szóló első hírek megjelenésekor az Index és a 444 is fociultrákról kezdett el tudósítani, ahogy az ATV is őket tette felelőssé a balhéért; a Nol.hu pedig „Pokolba az internetadóval” című galériájában vegyesen szerepelteti a szurkolói tüntetésről és a Fidesz-székháznál történt randalírozásról készült képeket. Vélhetően az ultrás verzió tarthatatlanságával magyarázható, hogy ugyanezek a portálok mára gyakorlatilag eltüntették ezt a szálat.
Bár az internetadó elleni megmozdulás szervezői felszívódtak a kínossá váló történések miatt – az MSZP-s főszervező, Gulyás Balázs is hallgat –, a tüntetők meg nem határozható része kifejezetten élvezte a randalírozást. Voltak, akik büszkeségüknek adtak hangot a történtek kapcsán:
Olyan is akadt, aki az erőszakos cselekményeket egyfajta buliként, szórakozásként fogta fel:
Többen pedig a vandalizmus folytatását is beígérték:
Ugyanakkor nem csak a kommentelők-résztvevők örvendeztek a Fidesz-székház ostroma miatt: a Hír TV felvételein látható, amikor a magát a demokrácia egyik letéteményesének tekintő egykori budapesti főpolgármester, Demszky Gábor nemhogy nem avatkozik be az eseményekbe, hanem kedélyesen mosolyogva szemléli, amint a fiatalok rongálnak.
A zavargás mint olyan egyébként kellemes emlékeket idézhet Demszkynek, aki – ahogy azt már politológusok és elemzők is megerősítették – saját főpolgármesteri székét is a 2006-os zavargások következtében tarthatta meg.