A kormányfő pénteken a Kossuth rádió 180 perc című műsorában a vasárnapi önkormányzati választás esélyeit latolgatva úgy fogalmazott: „az ország ráérzett az összefogás és az egység ízére, ez dagasztja a mi vitorlánkat valójában”. Mint mondta, nem akarja azt színlelni, mintha a kormányoldal és az ellenzék esélyei ebben a pillanatban egyenlők lennének, ám lefutott választás nincs. Hozzátette: nem csak részt vett a kampányban, de a térdén jár, alig él.
Budapestről szólva kifejtette: a Fidesz–KDNP jelöltjére, Tarlós István főpolgármesterre kiváló polgármesterként, igazi budapestiként, a város megbízható gazdájaként tekintenek az emberek, kedvelik őt, ki fognak állni mellette.
Arra a kérdésre, hogy a választásig hátralévő időben lesz-e budapesti kampányeseménye, Orbán Viktor azt válaszolta, mindennap találkozik budapestiekkel, ráadásul a fővárosban Tarlós István főpolgármester vezeti a kampányt, a kormányfő pedig úgy érzi, hogy ő ahhoz már nem tudna sokat hozzátenni. Jelezte ugyanakkor, hogy még vasárnap is találkozni fog a kormánypártok aktivistáival az úgynevezett mozgósítási központokban.
Orbán Viktor közölte azt is, hogy a választás másnapján, hétfőn felszólal a parlamentben, és már aznap este, majd kedden egész nap ülésezik a kormány Budapesten.
Kiemelte, az önkormányzati szavazás után három és fél évig „nem kampányüzemmódban működik az ország”, és azt várja, hogy az ellenzék is megpróbál majd hozzátenni valamit az ország közös sikeréhez. A kormányzattól pedig azt várja – mondta –, hogy gyorsítsa fel a működését. Lesznek nemzeti konzultációk is, „szeretném az egyetértés politikáját folytatni” az elkövetkező időszakban.
A jövő évi költségvetésről a kormányfő elmondta, pénteken is lesz egy megbeszélése erről Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel, de azt ismét nyomatékosította: semmi értelmét nem látja annak, hogy visszatérjenek egy olyan gazdaságpolitikai ösvényre, amelyen a szocialisták idején járt az ország, és amely „a megszorítás, pénzosztás” logikáját követte.
Orbán Viktor több oktatási ügyet is említett a műsorban, közölve egyebek mellett azt, hogy a szakképzési rendszer duálissá alakításával kapcsolatos döntéseket még az idén meg kell hozni, ami azt jelenti, hogy az általános iskola után a fiatalokat egyszerre kell képezni a tantermekben és a munkahelyeken. Szerinte eljárt az idő azon gondolkodás fölött, hogy a sikeres élethez csak a gimnáziumi, majd főiskolai, egyetemi tanulmányok vezetnek. „A sikeres élethez az út a szakmán keresztül vezet” – jelentette ki.