A politikus megerősítette: a Fidesz törvényjavaslatot nyújt be az Országgyűlésnek még hétfőn, kezdeményezve, hogy a brókerbotrányokban érintett cégek cégcsoportjainak, valamint a vállalatok vezetőinek, tulajdonosainak, felügyelőbizottsági tagjainak és egyes könyvvizsgálóinak vagyonát is zárolják, nekik ugyanis „valószínűleg tudniuk kellett” a csalásokról. A zárolt vagyont a kártalanításra kell fordítani – közölte.
Az előterjesztésben előírják majd – folytatta a frakcióvezető –, hogy a botrány kirobbanása óta hozott vagyonátruházási döntéseket szintén felül kell vizsgálni az említettek esetében. Ha a bíróság úgy ítéli meg, hogy egy szerződés a vagyon átmentését szolgálta, akkor azt semmissé kell nyilvánítani, és azt a vagyont is zár alá kell venni – magyarázta a politikus.
Annak érdekében, hogy a zár alá vett vagyon a kártalanítást szolgálja, állami vagyonfelügyelő kirendelését is előírnák – tájékoztatott.
A Fidesz célja, hogy a törvényjavaslatot jövő kedden megszavazhassa a Ház. Ezért házszabálytól eltérést javasolnak, amelynek elfogadásához kérik az ellenzék támogatását – mondta Rogán Antal, aki úgy fogalmazott, reméli, az ellenzéki képviselők közül senki nem áll majd a csaló brókerek pártjára. Hozzátette azt is, olyan törvényt szeretnének alkotni, amely mindenféle szempontból kiállja az alkotmányosság próbáját.
Az évtizedes pénzügyi korrupciót nemcsak felszámolni kell, hanem mindent meg kell tenni azért, hogy „a Wall Street hazai farkasai” többé ne tudjanak visszaélni pénzügyi hatalmukkal – fogalmazott, arra kérve a kormányt, mihamarabb nyújtson be törvényjavaslatot a parlamentnek a brókercégek ellenőrzésének szigorításáról.
A Fidesz frakcióvezetője beszélt a bankok elszámoltatásáról is, amely márciusban és áprilisban 1,7 millió devizahitel-szerződést érint. Jelentős összeget kapnak vissza a családok – hangsúlyozta.
Rogán Antal egyúttal elmondta: kérte a Magyar Nemzeti Bankot, hogy az elszámolások végrehajtását ellenőrizze, és a bankok esetleges késedelménél a lehető legszigorúbban lépjen fel.