A Tanítanék.com legfrissebb adatai szerint kedd délutánig több mint 22 ezren írták alá a miskolciak nyílt levelét, köztük 355 szervezet is: egyebek mellett a Nyíregyházi Arany János Gimnázium, a Dabasi Táncsics Mihály Gimnázium, a Magyar Óvodapedagógiai Egyesület, valamint a fenntartó (Klik) magatartása miatt egy magát megnevezni nem akaró tiszántúli középiskola.
Pénteken beszámoltunk arról, hogy rohamtempóban nő a támogatók száma, a budapesti Szilágyi Erzsébet Gimnázium és a Teleki Blanka Gimnázium is a miskolci tantestület mögé állt. Ez utóbbi oktatási intézmény diákjai tizenkét pontban foglalták össze, hogyan lehetne megújítani az oktatást, erről bővebben itt olvashat.
Egy Borsod-Abaúj-Zemplén megyei iskola névtelenséget kérő pedagógusa levelet küldött szerkesztőségünknek. Mint írja, a tantestület tagja két kivétellel (az igazgató és egy pedagógus) egyetértett a Herman Ottó Gimnázium nyílt levelében megfogalmazottakkal, alá is írták. Az igazgató azonban a támogatás azonnali visszavonására szólította fel az aláírókat és a kirúgásukkal fenyegetőzött. A Klik helyi illetékese pedig megtiltotta a tantestületnek, hogy nyilvánosan bármilyen véleményt alkosson.
A Vörösmarty gimnázium hétfőn este lépett, tantestületük titkos szavazással döntött arról, hogy csatlakozik a miskolciak álláspontjához. A szerkesztőségünkhöz eljuttatott nyilatkozatukban egyebek mellett az áll: egyetértenek azzal, hogy jelen pillanatban kaotikus állapotok uralkodnak a közoktatás területén. A felelősségi viszonyok nem tisztázottak, a rendelkezésre álló erőforrások nem elégségesek a működéshez.
Összhangban a miskolci gimnáziummal, a Vörösmarty tantestülete is hangot ad annak a véleményének, hogy a tananyagban és a felvételi rendszerben való gyakori változások nem szolgálják az oktatás színvonalasabbá tételét, a kiszámíthatatlanság nehezíti munkájukat.
Mint írják, munkaterheik a tűréshatárukat súrolják. A pedagógusok kötelező óraszámát rögzíteni kell, ami a túlóradíjak visszavezetését kell, hogy eredményezze. Hatékony és jól felépített asszisztensi rendszerre van szükség megfelelően megfizetett szakemberekkel, akik az adminisztratív és szervezési feladatok jelentős részét leveszik a vállukról.
Végül hozzáteszik: „munkánkat kiszámítható és nyugodt légkörben tudjuk a legmagasabb színvonalon végezni. Az összes minket érintő hibás döntés a diákokra is hatással van. Mind a kormányzat, mind a mi érdekünk az, hogy ez ne így legyen ( ).
Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere felkérte Kriza Ákos miskolci polgármestert és a helyi tankerületi igazgatót, hogy szervezzenek meg egy találkozót szerdára, amelyen a miskolci szülőkkel, igazgatókkal, pedagógusokkal egyeztetnének – ahogy arról kedden beszámoltunk. A miniszter azért utazna a megyeszékhelyre, mert az általa összehívott köznevelési kerekasztal ellenére jövő hétre fáklyás felvonulást szerveznek a szakszervezetek a városba.